Przejdź do głównej zawartości

"Naznaczeni" - Emelie Schepp

I znów przyszła pora na porcję gorzkiej czekolady, tym razem nie jest to żaden ze znanych mi wcześniej autorów publikujących w tej serii wydawnictwa Media Rodzina. Jakiś czas temu zaczęłam czytać skandynawskie kryminały, teraz przeczytałam szwedzki. Mowa tu o książce „Naznaczeni na zawsze” napisanej przez Emelie Schepp. Zdecydowałam się ją przeczytać w ciemno. Czy żałuję? Odpowiem na samym końcu niniejszego tekstu.

Znalezione obrazy dla zapytania naznaczeni emelie shepp
Powieść jest odzwierciedleniem aktualnej sytuacji na świecie. Poruszana jest problematyka imigrantów, opisywana jest konkretna rodzina z dziećmi. Główna bohaterka jest jedną z nich. Nie wie o tym, bowiem jako dziewięcioletnia dziewczynka, w wyniku wydarzeń, których nie pamięta, budzi się w szpitalu. Potem zostaje adoptowana przez szanowanego prokuratora. W przyszłości sama zostaje panią prokurator. Pewnego dnia zaczyna prowadzić śledztwo w sprawie głośnego morderstwa szefa urzędu imigracyjnego. Wspólnie z nią pracują komisarz Henrik Levin oraz aspirant Mia Bolander. Pewien szczegół, który wychodzi na jaw, prowadzi również do wydarzeń z dzieciństwa pani prokurator.

Książka ma kilkaset stron, a ja uwielbiam czytać dobre i spore objętościowo powieści. Akcja jest wartka, rozdziały przeplatają się ze wspomnieniami lub snami  prokuratorki. Powieść jest dobrze napisana. Polecam.

Komentarze

  1. Popatrz, Ty lubisz, a ja sobie nie radzę z wielkimi książkami. Nie lubię, naprawdę. Pamiętam, jak powieści Kinga mi się dłużyły, a tak strasznie chciałam je poznać ;D Zapamiętam jednak te książkę. Może kiedyś się skuszę. Zapowiada się interesująco ;D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.