Przejdź do głównej zawartości

„Elena. Burzliwe lato” Nele Neuhaus

„Elena. Burzliwe lato” to kontynuacja młodzieżowej powieści Nele Neuhaus „Elena. Wygrać z losem”. Książka ta została wydana nakładem wydawnictwa Media Rodzina całkiem niedawno.

W poprzednim tomie rodzice Eleny przejeli po jej dziadku spory dług, który musieli spłacać w ratach. Związek głównej bohaterki i jej ukochanego napotyka na wiele przeszkód z powodu kłótni między ich rodzinami. Drugi tom powieści opisuje dalsze losy ich młodzieńczej miłości. Wiele spraw się zmienia. Na przykład Fritzi, ukochany koń dziewczyny, jest zdrowy i bierze udział w zawodach jeździeckich. Z tego powodu Elena rzadziej spotyka się z Timem, gdyż wcześniej trening Fritziego był pretekstem do potajemnych, popołudniowych randek na łące. W szkole Elenie na złość robi znienawidzona przez nią koleżanka z klasy, która kiedyś zrobiła sobie zdjęcia z Timem i teraz się nimi wszystkim chwali. Dodatkowo ktoś potem z ukrycia pstryka fotkę naszej parze zakochanych i wrzuca ją na portal społecznościowy, gdzie pojawiają się szydzące komentarze. Powstaje bardzo szybko grupa w sieci, gdzie nasza bohaterka jest wyśmiewana. Jej przyjaciółka, Melike, postanowiła odegrać się na ich znienawidzonej koleżance ze szkoły i w tym celu tworzy odwetową grupę na portalu. Zemsta się udaje i przez to Ariane nie pojawia się długo w szkole z powodu wstydu.
Podczas wakacji, na zawodach jeździeckich brat dziewczyny prawie wpada pod ciężarówkę przez własną nieuwagę. W samą porę ratuje go Tim. Czy ten czyn zakończy konflikt między rodzinami i nastolatkowie nie będą musieli ukrywać swojego związku?
Tego dowiecie się po lekturze!

W tej książce język i styl są bez zarzutu, tak jak w poprzednich powieściach Nele Neuhaus. Tempo akcji jest odpowiednie. W trakcie czytania co jakiś czas dzieje się coś nowego, co nie pozwala oderwać się od lektury. Gorąco polecam!!Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.

Media Rodzina

Tytuł: „Elena. Burzliwe lato”
Autor: Nele Neuhaus
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 272
Gatunek: Powieść młodzieżowa


Komentarze

  1. Ah, trochę nie mój temat, ale myślę, że na prezent pozycja jak najbardziej

    OdpowiedzUsuń
  2. Pamietam część pierwszą, ale strasznie obyczajowa powieść... Nie dla mnie ;) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…