wtorek, 25 lutego 2014

„Elena. Burzliwe lato” Nele Neuhaus

„Elena. Burzliwe lato” to kontynuacja młodzieżowej powieści Nele Neuhaus „Elena. Wygrać z losem”. Książka ta została wydana nakładem wydawnictwa Media Rodzina całkiem niedawno.

W poprzednim tomie rodzice Eleny przejeli po jej dziadku spory dług, który musieli spłacać w ratach. Związek głównej bohaterki i jej ukochanego napotyka na wiele przeszkód z powodu kłótni między ich rodzinami. Drugi tom powieści opisuje dalsze losy ich młodzieńczej miłości. Wiele spraw się zmienia. Na przykład Fritzi, ukochany koń dziewczyny, jest zdrowy i bierze udział w zawodach jeździeckich. Z tego powodu Elena rzadziej spotyka się z Timem, gdyż wcześniej trening Fritziego był pretekstem do potajemnych, popołudniowych randek na łące. W szkole Elenie na złość robi znienawidzona przez nią koleżanka z klasy, która kiedyś zrobiła sobie zdjęcia z Timem i teraz się nimi wszystkim chwali. Dodatkowo ktoś potem z ukrycia pstryka fotkę naszej parze zakochanych i wrzuca ją na portal społecznościowy, gdzie pojawiają się szydzące komentarze. Powstaje bardzo szybko grupa w sieci, gdzie nasza bohaterka jest wyśmiewana. Jej przyjaciółka, Melike, postanowiła odegrać się na ich znienawidzonej koleżance ze szkoły i w tym celu tworzy odwetową grupę na portalu. Zemsta się udaje i przez to Ariane nie pojawia się długo w szkole z powodu wstydu.
Podczas wakacji, na zawodach jeździeckich brat dziewczyny prawie wpada pod ciężarówkę przez własną nieuwagę. W samą porę ratuje go Tim. Czy ten czyn zakończy konflikt między rodzinami i nastolatkowie nie będą musieli ukrywać swojego związku?
Tego dowiecie się po lekturze!

W tej książce język i styl są bez zarzutu, tak jak w poprzednich powieściach Nele Neuhaus. Tempo akcji jest odpowiednie. W trakcie czytania co jakiś czas dzieje się coś nowego, co nie pozwala oderwać się od lektury. Gorąco polecam!!Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.

Media Rodzina

Tytuł: „Elena. Burzliwe lato”
Autor: Nele Neuhaus
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 272
Gatunek: Powieść młodzieżowa


3 komentarze:

  1. Ah, trochę nie mój temat, ale myślę, że na prezent pozycja jak najbardziej

    OdpowiedzUsuń
  2. Pamietam część pierwszą, ale strasznie obyczajowa powieść... Nie dla mnie ;) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...