Przejdź do głównej zawartości

"Po drugie dla kasy" - [Stephanie Plum#2] - Janet Evanovich

Kolejny tom Śliwki już przeczytałam, a w przyszłym tygodniu zabiorę się za ten najnowszy. Teraz napiszę o książce "Po drugie dla kasy" – jest to drugi tom tej uzależniającej serii.


W tym przypadku Śliwka vel Stephanie ściga Kenney'ego Mancusa, który jest krewnym policjanta z Treton, Joego Morellego. Wspomniany gliniarz również prowadzi poszukiwania swojego kuzyna. Steph posuwa się podczas swoich poszukiwań do przywłaszczenia sobie poczty Kenney'ego. Babcia Mazurowa wybiera już, tak na przyszłość, zakład pogrzebowy, a także, jak to ma w zwyczaju, chadza na czuwania u Stivy. Stephanie podejmuje się również zadania odnalezienia... dwudziestu czterech trumien dla pasierba właściciela domu pogrzebowego w Grajdole. Pasierb ten jest przyjacielem NS-a, a teraz dostaje listy podpisane jako K.
W czasie poszukiwań kuzyna Morellego Steph natrafia na różnego rodzaju niespodzianki w swoim mieszkaniu, na przykład znajduje ludzką stopę. Babci Mazurowej tez nie omijają "wypadki", których sprawcą jest Kenny i jego przyjaciel Spiro.

Jaki tym razem będzie finał wydarzeń, w których centrum jest Śliwka?

Zamieszczam tutaj krótki opis fabuły, bowiem większego nie potrzeba, a nawet nie wypada zamieścić.
Na odpowiedzi na nasuwające się pytania jak zawsze trzeba cierpliwie poczekać, lecz to czekanie umilają nam przebojowe, niebezpieczne oraz pełne napięcia życie bohaterki i często mocno humorystyczne wypowiedzi między innymi Komandosa.
Te książki uzależniają naprawdę mocno, to dzięki nim całkowicie odpływam od świata rzeczywistego do rzeczywistości wykreowanej przez autorkę. Aktualnie planuję dorwać serię w języku angielskim i z nie mniejszym zapałem się za nią zabrać. Uwielbiam czytać wersje oryginalne amerykańskich powieści i wszystkim to doradzam. Polecam to tak samo jak lekturę książki.

"- Mam palec George'a.
Żadnej reakcji.
- Palec George'a - powtórzyłam głosem matki pouczającej trzylatka. - Prawdziwy, ten, który zginął. Mam go w torebce.
- Co, do cholery, palec George'a robi w twojej torebce?"Komentarze

  1. Czytałam pierwszą część bardzo dawno :) Ale pamiętam dobrze jakie pozytywne emocje książka we mnie wywołała :) Już nie mogę się doczekać kiedy dopadnę jej kolejną część :) Bo zapowiada się całkiem fajnie :P

    OdpowiedzUsuń
  2. I taka jest zresztą wszystkie 13 cześci takie jest :D I te wypowiedzi Komandosa i innych. Za niedługo 14 część będzie. ;-) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.