wtorek, 21 października 2014

"Po drugie dla kasy" - [Stephanie Plum#2] - Janet Evanovich

Kolejny tom Śliwki już przeczytałam, a w przyszłym tygodniu zabiorę się za ten najnowszy. Teraz napiszę o książce "Po drugie dla kasy" – jest to drugi tom tej uzależniającej serii.


W tym przypadku Śliwka vel Stephanie ściga Kenney'ego Mancusa, który jest krewnym policjanta z Treton, Joego Morellego. Wspomniany gliniarz również prowadzi poszukiwania swojego kuzyna. Steph posuwa się podczas swoich poszukiwań do przywłaszczenia sobie poczty Kenney'ego. Babcia Mazurowa wybiera już, tak na przyszłość, zakład pogrzebowy, a także, jak to ma w zwyczaju, chadza na czuwania u Stivy. Stephanie podejmuje się również zadania odnalezienia... dwudziestu czterech trumien dla pasierba właściciela domu pogrzebowego w Grajdole. Pasierb ten jest przyjacielem NS-a, a teraz dostaje listy podpisane jako K.
W czasie poszukiwań kuzyna Morellego Steph natrafia na różnego rodzaju niespodzianki w swoim mieszkaniu, na przykład znajduje ludzką stopę. Babci Mazurowej tez nie omijają "wypadki", których sprawcą jest Kenny i jego przyjaciel Spiro.

Jaki tym razem będzie finał wydarzeń, w których centrum jest Śliwka?

Zamieszczam tutaj krótki opis fabuły, bowiem większego nie potrzeba, a nawet nie wypada zamieścić.
Na odpowiedzi na nasuwające się pytania jak zawsze trzeba cierpliwie poczekać, lecz to czekanie umilają nam przebojowe, niebezpieczne oraz pełne napięcia życie bohaterki i często mocno humorystyczne wypowiedzi między innymi Komandosa.
Te książki uzależniają naprawdę mocno, to dzięki nim całkowicie odpływam od świata rzeczywistego do rzeczywistości wykreowanej przez autorkę. Aktualnie planuję dorwać serię w języku angielskim i z nie mniejszym zapałem się za nią zabrać. Uwielbiam czytać wersje oryginalne amerykańskich powieści i wszystkim to doradzam. Polecam to tak samo jak lekturę książki.

"- Mam palec George'a.
Żadnej reakcji.
- Palec George'a - powtórzyłam głosem matki pouczającej trzylatka. - Prawdziwy, ten, który zginął. Mam go w torebce.
- Co, do cholery, palec George'a robi w twojej torebce?"2 komentarze:

  1. Czytałam pierwszą część bardzo dawno :) Ale pamiętam dobrze jakie pozytywne emocje książka we mnie wywołała :) Już nie mogę się doczekać kiedy dopadnę jej kolejną część :) Bo zapowiada się całkiem fajnie :P

    OdpowiedzUsuń
  2. I taka jest zresztą wszystkie 13 cześci takie jest :D I te wypowiedzi Komandosa i innych. Za niedługo 14 część będzie. ;-) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...