Przejdź do głównej zawartości

Żandarmeria wojskowa i prawdziwe oblicze ludzi - "Jack Reacher: Nigdy nie wracaj"

Nowości ciąg dalszy. Dziś będzie o filmie „Jack Reacher: Nigdy nie wracaj”, na którym byłam pod koniec października w kinie Helios (Aleja Bielany).

Znalezione obrazy dla zapytania jack reacher never go back


Główny bohater, były członek żandarmerii wojskowej, zostaje oskarżony o zabójstwo. Jego koleżanka, Susan Turner, aktywnie pracująca major, zostaje posądzona o szpiegostwo i trafia do aresztu.
Jack Reacher (Tom Cruise) dowiaduje się, że grozi mu, a także pani major, wielkie niebezpieczeństwo. Ucieka, wcześniej odnajdując celę, w której przebywa kobieta. Sytuacja robi się bardziej skomplikowana, gdy pojawia się dziewczynka, która może być jego córką.

Teraz czas na krótkie podsumowanie. Całość jest zrozumiała, posiada przesłanie (każdy może zostać niesłusznie oskarżony).  Odtwórca głównej roli, jak zwykle, fantastycznie wypadł na ekranie. Pozostali aktorzy również dobrze wcielili się w swoje role. Oprawa muzyczna nie zawsze była dopasowana do scen, bywała zbytnio przerysowana.
Akcja filmu jest nieprzewidywalna, ciągle pojawiają się nowe wątki i szczegóły.
Fabuła nie jest całkowicie dopracowana – zabrakło tego „pazura”, który był widoczny w poprzednim filmie z tej serii. Mam wrażenie, że twórca filmu zatrzymał się parędziesiąt lat temu i aktualnie przedstawia nam, widzom żyjącym w świecie elektroniki i Internetu, historię z poprzedniego stulecia.
Film, mimo tych niedociągnięć, polecam.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…