Przejdź do głównej zawartości

"Obłędna szesnastka" - Janet Evanovich

Stephanie Plum to wykreowana przez Janet Evanovich bohaterka cyklu powieści sensacyjno-humorystycznych. Seria ma już szesnaście przetłumaczonych tomów, a każdy z nich można czytać odrębnie. Przeczytałam każdy z nich, czasem nawet po dwa razy.

Wyświetlanie Plum16_02_HiRes.jpg

„Obłędna szesnastka” to oczywiście 16 już tom przygód Śliweczki, który mimo małego opóźnienia dotarł w jednym kawałku do Wrocławia, żeby trafić prosto w moje ręce.
Tak jak zwykle, jeśli chodzi o twórczości Evanovich, od razu zaczęłam czytać i przepadłam dla świata.


Stephanie Plum, łowczyni nagród pracująca w agencji kuzyna Vinciego, tym razem (oprócz znalezienia zwykłych NS-ów czyli osób, które się nie stawiły na wezwanie) musi znaleźć członka swojej rodziny, który ma sześciocyfrowe długi karciane u  gangstera Bobby'ego Słonecznika. Bandyta nie zamierza go uwolnić, póki nie odzyska pieniędzy.

Wraz ze „szczęśliwą” butelką wuja Pipa, Connie i Lula u boku naszej głównej bohaterki muszą jedynie odnaleźć Vinniego, uratować agencje poręczeń, zorganizować Hobbitcon, urządzić wyprzedaż chodnikową zawartości biura, a na dokładkę doprowadzić do sądu kilku zwykłych NS-ów i wyruszyć w pościg za gangsterem o przezwisku Obrzyn.
Dla naszej szczęściary to przecież pikuś, ale czy na pewno?


Książka, tak jak reszta przygód Śliwki, jest cudowna. Według mnie tym razem brakuje jedynie więcej wątków z Komandosem. Z tego powodu mam lekki niedosyt. Czekam na kolejny tom i życzę wszystkim dobrej lektury. Jestem pewna, że dla Was to też będzie czysta przyjemność.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.