Przejdź do głównej zawartości

"ŻAR MROZU" - Patricia Briggs

Patricia Briggs nadal powiększa moją ulubioną serię o kojocie mechaniku – Mercedes Thompson. Jestem z tego faktu bardzo zadowolona. Do tej pory przeczytałam wszystkie tomy, a o najnowszym będzie dzisiejsza recenzja.
Znalezione obrazy dla zapytania żar mrozu
W życiu Mercy zachodzi duża zmiana – bierze ślub z Adamem Hauptmanem, alfą lokalnej watahy. Dzięki temu w jej życiu pojawia się dużo chaosu. Swego rodzaju kotwicę do normalnego życia stanowi pasierbica Mercy – Jesse.
To właśnie z dziewczyną nasza mechanik wybiera się na zakupy z okazji „czarnego piątku”, gdy reszta stada zostaje w domu.
W drodze do domu, Mercy i Jesse mają stłuczkę, gdy jadą w korku.
Bohaterka stara się załatwić pomoc w dotarciu na miejsce, w tym celu dzwoni najpierw do męża, a potem do każdego z pozostałych członków watahy. Jednak bez skutku.
Poprzez więź partnerską Mercedes wyczuwa jedynie, że Adam cierpi i jest zły.
Zaczyna domyślać się, co się dzieje i postanawia działać.  

Podsumowując, w „Żarze Mrozu” dzieje się i to naprawdę dużo. Powieść czyta się bardzo dobrze.
Nie ma potrzeby więcej się rozpisywać, bo ta książka jest godna uwagi jako świetna część wspaniałej serii. POLECAM GORĄCO i czekam na kolejne tomy.


Komentarze

 1. Kolejny raz mamy możliwość wejść w świat wilków oraz wampirów. A to za sprawą kolejnego tomu, szanowanej autorki, która doskonale opanowała gatunek fantastyki: urban fantasy. Jest to oczywiście Patricia Briggs. Tym razem w Polsce, premierę miał już siódmy tom z serii o Mercedes Thompson, „Żar mrozu”, w którym to Mercy wyrównuje po raz kolejny rachunki z wampirami.
  Jaki jest Żar mrozu? Tym razem autorka pozwoliła nam poznać perspektywę innego bohatera, który jest bardzo ważnym elementem w życiu Mercy, a mianowicie jest nim Adam. Przyznam się, że czułem się dziwnie czytając ten wątek. Dzięki temu można poznać bliżej bohatera i faktycznie – Adam jest bardzo zasadniczy. W bardzo jasny sposób wyraża swoje myśli, raczej rzadziej kieruje się emocjami. Można też dzięki temu poznać, jak bardzo opanował kontrolę nad swoim wilkiem.
  Akcja w tym tomie toczy się naprawdę dynamicznie, co powoduje, że książkę czyta się szybko (za szybko). Nie chcę tutaj więcej pisać aby nie robić spoilerów ale zapowiadam Wam, że lepiej zacznijcie czytać Briggs, gdyż naprawdę warto :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. książki to nie dla mnie ;/
  http://s-busz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…