Przejdź do głównej zawartości

Przez przeszłość, teraźniejszość i życiowe zakręty zamiast terapii... z książką pod pachą - "Książka Racheli" - Sissel Værøyvik

Seria Gorzka Czekolada chyba nigdy nie przestanie się powiększać o kolejne powieści, które pozytywnie będą zaskakiwać. Nie myślę w tym przypadku o mojej ulubionej serii kryminałów autorstwa Nele Neuhaus, lecz o Sissel Værøyvik i jej debiucie literackim zatytułowanym „Książka Racheli”. Zaproponowała mi jej lekturę Pani Marta Mleczak z Media Rodziny, za co chcę w tym miejscu podziękować (istny strzał w dziesiątkę, takiej powieści w tym momencie było mi potrzeba).

Jest to historia dziewczyny wychowanej w Bergen, mieszkającej w Nowym Jorku, która chce uciec od przeszłości.
Ella wraca do rodzinnego miasta na wieść o tragicznej śmierci swoich rodziców.
Ma zamiar zająć się organizacją pogrzebu i uporządkować sprawy majątkowe. Od adwokata rodziny dowiaduje się o kobiecie wynajmującej mieszkanie w piwnicy.
Dochodzi do ich spotkania. Specyficzna osobowość Rachelii odpycha Ellę, lecz jednocześnie intryguje. Nasza bohaterka jest dziennikarką i być może dlatego też daje się wciągnąć w słuchanie opowieści nietypowej lokatorki. W tym momencie poznajemy przeróżne historie, które miały miejsce najczęściej w czasach wojny.


Moja przygoda z Gorzką Czekoladą zaczęła się niespodziewanie, bowiem codziennie dwa razy oglądałam reklamę na przystanku koło szkoły, lecz nie skłoniło mnie to do sięgnięcia po te książki. Życie jednak płata figle i jednak poznałam prawie całą czekoladową serię.

Ta powieść zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Szczególnie, jeśli chodzi o realność przeżyć Racheli. Dzięki tej książce odzyskałam zapał do realizacji planów, których mam mnóstwo. Polecam ten debiut pisarski i jeszcze raz bardzo dziękuję Pani Marcie za poradę. Kochani, oby i wam „Książka Racheli” pomogła na życiowych zakrętach. A ja zabieram się do pisania o Stephanie Plum  i jej perypetiach (to moje drugie książkowe uzależnienie).

RECENZJA DLA:

Media Rodzina


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…