Przejdź do głównej zawartości

WARSZAWSKIE TARGI KSIĄŻKI 2016 - Gość Honorowy Węgry oraz Gość Specjalny Barcelona i literatura katalońska - Krótka relacjaW dniach 19 - 22 maja na PGE Narodowym odbyły się 
7.Warszawskie Targi Książki. 
W tym roku Gościem Honorowym były Węgry, ale na tegorocznych targach  był również  Gość Specjalny Barcelona i literatura katalońska. 

Podobnie jak w zeszłym roku było sporo wydarzeń na stoiskach kilkunastu wystawców m.in spotkania autorskie, a także na płycie stadionu odbył się Festiwal Gier w innych częściach stadionu rozmaite dyskusje, felietony i kilkadziesiąt innych równie ciekawych wydarzeń z udziałem przedstawicieli gościa honorowego oraz gościa specjalnego. 

Osobiście w tym roku tak samo jak w poprzednim udało mi się  być na targach tylko jednego dnia z pośród czterech możliwych, niestety (21.05). Jednak było warto, ponieważ spotkałam kolejny raz Panią Violettę Wiśniewską z grupy wydawniczej foksal z którą rozmawiałam chwilę, bowiem nie miałam zbyt wiele czasu 
niestety, a szkoda. Spotkałam i rozmawiałam również z ekipą Publicatu S.A, w którym swego czasu odbywałam staż redaktorski , odwiedziłam również stoisko Media Rodziny, gdzie spotkałam Nele Neuhaus, niemiecką autorkę kryminałów oraz powieści dla nastolatek. 
Jak zawsze przywiozłam wraz ze sobą do Wrocławia kilka książek.
Dziękuję za miłe spotkanie i do zobaczenia przy najbliższej okazji.

Oto kilka zdjęć, które udało mi się zrobić tego dnia:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.