Przejdź do głównej zawartości

„Szamański blues” - Aneta Jadowska

Ostatnio dużo czytam, lecz nie mam kiedy spisać przemyśleń, odczuć, spostrzeżeń. Chyba muszę zwolnić tempo życia i przystopować z pracoholizmem, lecz na pewno książki nadal pozostaną moim uzależnieniem.Okładka książki Szamański blues

Aneta Jadowska (po zamknięciu serii z wiedźmą i jej pokręconym życiem) kontynuuje swoją wizję alternatywnego miasta ulokowanego na obrzeżach Torunia. W książce „Szamański blues” na pierwszy plan wysuwa się policjant Witkac czyli kolega Dory. Jako początkujący szaman dopiero poznaje Thorn, swoją nową rolę i elementy rzeczywistości, które go zaskakują.
Broni się jak może przed pełnym przyjęciem szamaństwa, co nie dziwi, gdy pojawia się jego dawna miłość i prosi o pomoc w związku z niecodziennymi wydarzeniami na terenie lokalnego szpitala. Postanawia jej pomóc, ale przeczuwa, że będzie go to wiele kosztowało.

Przygodę z tego rodzaju fantastyką rozpoczęłam właśnie z Dorą i jej światem, co przekonało mnie o tym, iż nie tylko zagraniczni pisarze są dobrzy w takiej literaturze.
Teraz na mojej półce z książkami swoje miejsce znalazła seria Briggs, a zaraz za nią znajdują się polscy pisarze: Jadowska i  Ćwiek. Gdyby ich powieści nie były tak dobrze napisane, to pozostałabym zapewne z dala od  krajowych autorów.
Wciągnęły mnie losy Witkaca, a wcześniej perypetie opisane w powieści „Chłopcy 4. Największa przygoda”.
Z tego powodu naprawdę cieszę się, że wpadłam na Dorową serię zupełnie przypadkowo, zdecydowałam się ją przeczytać, a później namówić do lektury kolejne osoby. Czekam na ciąg dalszy, Aneto.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.