Przejdź do głównej zawartości

"Charlotte i koń marzeń "

Już dawno na blogu nie pojawiło się nic nowego, zabrakło recenzji oraz innych wpisów. Fanpage blogowy również aż do dzisiaj był w głębokim śnie zimowym.
Na szczęście to był tylko mały przestój spowodowany zawrotnym stylem życia. Wracam do gry.
 Dziś będzie o książce "Charlotte i koń marzeń ". Jest to pierwszy tom nowej serii autorstwa Nele Neuhaus.
Znalezione obrazy dla zapytania charlotte i koń marzeń

To powieść (podobnie jak przygody Eleny) przeznaczona dla grona nastoletnich czytelników, w szczególności dla wielbicieli koni.
Akcja rozgrywa się również w Niemczech, ale tylko na samiuteńkim początku powieści.
Dziewczyna kocha konie. Mieszka w pobliżu stadniny, gdzie opiekuje się swoim ulubieńcem – Gento, który niebawem zostaje sprzedany.
Po tym wydarzeniu Charlotte obiecuje sobie, że już nigdy nie będzie jeździć na żadnym koniu.
Wkrótce wyjeżdża z rodziną do Francji na miesięczne wakacje, z czego jest bardzo niezadowolona, bo to oznacza dla niej pobyt z dala od ukochanej stadniny.
Na miejscu wraz z rodziną spędza dni na plaży oraz u znajomych rodziny. Bardzo się nudzi, bo jest pozbawiona swojego hobby.
Na szczęście po niedługim czasie jej rodzice wykupują dla niej lekcje w miejscowej szkółce jeździeckiej. Dodatkowo okazuje się, że matka dziewczyny nie zapomniała zabrać z rodzinnego domu wyposażenia do jazdy.
Od tego momentu Charlotte zaczyna naprawdę cieszyć się z wakacji we Francji i nawet nie żałuje, że jej koleżanki biorą udział w wielkim wydarzeniu bez niej.
Z czasem nasza bohaterka oferuje właścicielom stadniny swoją pomoc w pielęgnacji koni.
Poznaje ich aroganckiego bratanka oraz bratanice.
Ma zaszczyt jeździć na koniach wyścigowych.
Jednak nie przez cały czas wszystko dobrze się układa, na sam koniec ich pobytu na wysepce we Francji ma miejsce tragiczne wydarzenie.

Książkę czyta się błyskawicznie. Od strony redaktorskiej zdarzył się jeden malutki błąd, ale według mnie niewiele znaczył.

Opisy przyrody (jak zwykle u Neuhaus) są obszerne. Autorka rozpisuje się też o wszystkim, co ma związek z końmi. W powieści czytelnicy znajdą  nawet trochę romansu. Polecam. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…