Przejdź do głównej zawartości

"Ropuszki" - Aneta Jadowska

 Na półce mam już wszystkie książki o przygodach Dory Wilk. Uwielbiam ich autorkę, gdyż Aneta Jadowska jest wspaniałą pisarką. Jako książkoholiczka pochłaniam jej dzieła, mam po nich niedosyt i pustkę w głowie. Przez to nie wiem, co napisać. To będzie chyba najkrótsza recenzja poświęcona jej twórczości.
Książka "Ropuszki" składa się z siedmiu opowiadań, dwa z nich autorka już wcześniej zamieściła na swojej stronie internetowej. Te historie nawiązują do heksalogii o wiedźmie i dotychczasowi fani tego stylu będą wniebowzięci.
Okładka książki Ropuszki

Nie będę opisywać fabuły, gdyż po lekturze "Ropuszek" dopadł mnie kac książkowy,
a w takich przypadkach wpadam w słowotok, więc wolę przemilczeć szczegóły. Nie będę się rozpisywać, żeby nie psuć zabawy. Wspomnę tylko, że jak zwykle dużo się dzieje. Dora czyni swoją powinność, a diabeł i anioł bynajmniej się nie nudzą podczas jej nieobecności.


Książkę warto przeczytać i umilić sobie tym oczekiwanie na powieść o Witkacym.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.