Przejdź do głównej zawartości

“Dziewczynka z szóstego księżyca”

W wakacje nic się człowiekowi nie chce, a w takie upały tym bardziej. Z tego powodu ostatnio wolałam zabrać się do czytania czegoś lekkiego. Chodzi o powieść “Dziewczynka z szóstego księżyca”  autorstwa Moony Witcher.


Główna bohaterka tej książki dla dzieci mieszka w Madrycie wraz z dwiema ciotkami - Carmen oraz Andorą i ze zwierzakami. Dziadek Misza uczy ją alchemii. Jej rodzice są naukowcami, ale rzadko ich widuje. Nina tęskni za nimi.  Dużo czasu poświęca na uczenie się do egzaminów.
Pewnego dnia o godzinie dwudziestej drugiej budzi się i odkrywa, że jej znamię na ręce powiększyło się oraz zmieniło kolor. Dziewczynka jest w szoku.
Gwiazda na dłoni ma teraz czarną barwę i ostrzega o niebezpieczeństwie, które wisi w powietrzu.
Tylko co może zdziałać mała dziewczynka?
Ta jedna noc to epicentrum przyszłych koszmarnych wydarzeń.
Jak Nina poradzi sobie sama w walce o odkrycie sekretów dziadka Miszy mieszkającego w Wenecji?
Co uczyni, gdy przyjdzie jej się zmierzyć z innymi  tragediami w rodzinie?
Tego nasi milusińscy dowiedzą się po lekturze tej niewielkiej czytanki.
Jest to dobrze napisana powieść dla dzieci.
Błędów prawie tam nie ma, przynajmniej redaktorskich. Zauważyłam jeden techniczny.
Opisy w książce przyciągają uwagę, są dopracowane i barwne.
Polecam i zabieram się za coś polskiego.


RECENZJA DLA:

Wydawnictwo Olesiejuk

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…