Przejdź do głównej zawartości

"Elena. Tajemnica stadniny"- Nele Neuhaus

Dość długo czekałam na kolejny tom przygód Eleny i udało się! Teraz będzie właśnie o tej książce, a jej tytuł brzmi: "Elena. Tajemnica stadniny". Mam przeczucie, że to już koniec serii o Elenie i koniach.

Tym razem główna bohaterka ma spore kłopoty z nauką. Grozi jej brak zaliczenia odnośnie kilku przedmiotów, a nawet powtórka całego roku. Rodzice z tego powodu ograniczają jej swobodę, chodzi głównie o udział w zawodach. Nie może poświęcać swojego czasu na zajmowanie się wierzchowcami, dopóty nie poprawi wyników w szkole. W tych trudnych chwilach przychodzi do niej list z Ameryki od nowej właścicielki konia - Qunntino.
Elena i jej najlepsza przyjaciółka Melike jadą na wakacje do Stanów.
Spędzają ten czas na nauce jazdy w stylu western, zakupach, zawieraniu nowych przyjaźni, biorą udział w klasyfikacjach. Dzięki temu czują się jak w raju.
Wszystko zmienia się, gdy dziewczyny wpadają na trop tajemnicy właścicieli amerykańskiej stadniny. Odkrywają, że coś jest nie tak.
Wkrótce przybywają Tim oraz Mike i pomagają w wyjaśnianiu tajemniczej zagadki gospodarzy. Okazuje się, że w Ameryce dzieje się źle z końmi. Elena robi wszystko, co może, aby odkryć, co robią właściciele. Dowiaduje się przerażających rzeczy.

Książka wciąga, przekazuje dużo informacji na temat jeździectwa, ale też uświadamia, że ludzie bywają bardzo okrutni dla siebie nawzajem i wobec zwierząt. Powieść jest skierowana do czytelników w wieku szkolnym. Polecam ją szczególnie młodzieży z gimnazjum.

Recenzja dla:

Media Rodzina

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…