wtorek, 21 lipca 2015

"Elena. Tajemnica stadniny"- Nele Neuhaus

Dość długo czekałam na kolejny tom przygód Eleny i udało się! Teraz będzie właśnie o tej książce, a jej tytuł brzmi: "Elena. Tajemnica stadniny". Mam przeczucie, że to już koniec serii o Elenie i koniach.

Tym razem główna bohaterka ma spore kłopoty z nauką. Grozi jej brak zaliczenia odnośnie kilku przedmiotów, a nawet powtórka całego roku. Rodzice z tego powodu ograniczają jej swobodę, chodzi głównie o udział w zawodach. Nie może poświęcać swojego czasu na zajmowanie się wierzchowcami, dopóty nie poprawi wyników w szkole. W tych trudnych chwilach przychodzi do niej list z Ameryki od nowej właścicielki konia - Qunntino.
Elena i jej najlepsza przyjaciółka Melike jadą na wakacje do Stanów.
Spędzają ten czas na nauce jazdy w stylu western, zakupach, zawieraniu nowych przyjaźni, biorą udział w klasyfikacjach. Dzięki temu czują się jak w raju.
Wszystko zmienia się, gdy dziewczyny wpadają na trop tajemnicy właścicieli amerykańskiej stadniny. Odkrywają, że coś jest nie tak.
Wkrótce przybywają Tim oraz Mike i pomagają w wyjaśnianiu tajemniczej zagadki gospodarzy. Okazuje się, że w Ameryce dzieje się źle z końmi. Elena robi wszystko, co może, aby odkryć, co robią właściciele. Dowiaduje się przerażających rzeczy.

Książka wciąga, przekazuje dużo informacji na temat jeździectwa, ale też uświadamia, że ludzie bywają bardzo okrutni dla siebie nawzajem i wobec zwierząt. Powieść jest skierowana do czytelników w wieku szkolnym. Polecam ją szczególnie młodzieży z gimnazjum.

Recenzja dla:

Media Rodzina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...