Przejdź do głównej zawartości

"Sklepik okamgnienie" tom 3

"Sklepik okamgnienie" doczekał się dość szybko kolejnego tomu z podtytułem "Mapa przejść".
Odnajdujemy tam dalsze losy Finnleya i Aiby Lily oraz całej reszty ludzi mieszkających w Applecross. Jest to książka dla młodszego czytelnika, ale bez problemu mogą po nią sięgnąć dorośli i mieć z czytania przyjemność.
Sklepik Okamgnienie. Tom 3. Mapa przejść - Baccalario Pierdomenico


Ta cześć rozpoczyna się mało radosnym wydarzeniem - śmiercią starej Cumai.
Dzieje się też coś złego, co jest powiązane ze sklepikiem, jego obecnymi właścicielami, a także resztą rodzin sklepikarzy.
W miasteczku pojawia się jeden z rodu Askellów, konkretnie Semueld, w swoim lustrzanym płaszczu, w otoczeniu stada kruków. Nikt nie zna celu jego wizyty, skoro Askellowie mają przejąć sklepik "okamgnienie" po rodzinie Lilych.
Po pogrzebie staruszki Cumai następuje ciąg wydarzeń, które wiele wyjaśniają. Na przykład poznajemy prawdziwą tożsamość staruszki oraz cel przybycia Askella do Applecross, jest też to wszystko w dużym stopniu powiązane z tytułową mapą przejść.
Finnley również odkrywa nową umiejętność u siebie. Ma okazję sprawdzić, na ile potrafi racjonalnie myśleć w niebezpiecznych sytuacjach i pod presją czasu.
Coraz bardziej pragnie zdobyć serce Aiby.

Co konkretnie knuje Askell i czy Mc Phee oraz Lily w porę zdążą powstrzymać go przed osiągnięciem celu?

Książka jest ładnie oprawiona, skład jest świetny, czyta się całość jak rzekę płynącą w dół.
Urzekające są również opisy przedmiotów znajdujących się na półkach w sklepiku "okamgnienie" znajdującego się pod opieką Lilych. Wstawki te pozwalają czytelnikowi zaspokoić ciekawość dotyczącą omawianych, wykorzystywanych lub posiadanych przez bohaterów rzeczy niezwykłych.

Po lekturze mam cichą nadzieję na kolejny kąsek do poczytania dla odpoczynku od innych gatunków.  

Recenzja dla:

Wydawnictwo Olesiejuk

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

„Matura z języka angielskiego. Zbiór zadań" - Radosław Swigon

Dziś przedstawię wam moją opinię o książce, która z pewnością przyda się maturzystom zdającym język angielski na poziomie podstawowym. Jest to „Matura z języka angielskiego. Zbiór zadań”. Planuję zdawać z języka angielskiego na obu poziomach, ale na szczęście nie w tym roku. Radosław Swigon jest właścicielem wydawnictwa Enset i portalu edukacyjnego dla maturzystów. Zajmuje się również kampaniami reklamowymi, fotografią i spotami wideo oraz uczy angielskiego i przedmiotów zawodowych z informatyki.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

„Elena. Burzliwe lato” Nele Neuhaus

„Elena. Burzliwe lato” to kontynuacja młodzieżowej powieści Nele Neuhaus „Elena. Wygrać z losem”. Książka ta została wydana nakładem wydawnictwa Media Rodzina całkiem niedawno. W poprzednim tomie rodzice Eleny przejeli po jej dziadku spory dług, który musieli spłacać w ratach. Związek głównej bohaterki i jej ukochanego napotyka na wiele przeszkód z powodu kłótni między ich rodzinami. Drugi tom powieści opisuje dalsze losy ich młodzieńczej miłości. Wiele spraw się zmienia. Na przykład Fritzi, ukochany koń dziewczyny, jest zdrowy i bierze udział w zawodach jeździeckich. Z tego powodu Elena rzadziej spotyka się z Timem, gdyż wcześniej trening Fritziego był pretekstem do potajemnych, popołudniowych randek na łące. W szkole Elenie na złość robi znienawidzona przez nią koleżanka z klasy, która kiedyś zrobiła sobie zdjęcia z Timem i teraz się nimi wszystkim chwali. Dodatkowo ktoś potem z ukrycia pstryka fotkę naszej parze zakochanych i wrzuca ją na portal społecznościowy, gdzie pojawia