piątek, 29 maja 2015

"Sklepik okamgnienie" tom 3

"Sklepik okamgnienie" doczekał się dość szybko kolejnego tomu z podtytułem "Mapa przejść".
Odnajdujemy tam dalsze losy Finnleya i Aiby Lily oraz całej reszty ludzi mieszkających w Applecross. Jest to książka dla młodszego czytelnika, ale bez problemu mogą po nią sięgnąć dorośli i mieć z czytania przyjemność.
Sklepik Okamgnienie. Tom 3. Mapa przejść - Baccalario Pierdomenico


Ta cześć rozpoczyna się mało radosnym wydarzeniem - śmiercią starej Cumai.
Dzieje się też coś złego, co jest powiązane ze sklepikiem, jego obecnymi właścicielami, a także resztą rodzin sklepikarzy.
W miasteczku pojawia się jeden z rodu Askellów, konkretnie Semueld, w swoim lustrzanym płaszczu, w otoczeniu stada kruków. Nikt nie zna celu jego wizyty, skoro Askellowie mają przejąć sklepik "okamgnienie" po rodzinie Lilych.
Po pogrzebie staruszki Cumai następuje ciąg wydarzeń, które wiele wyjaśniają. Na przykład poznajemy prawdziwą tożsamość staruszki oraz cel przybycia Askella do Applecross, jest też to wszystko w dużym stopniu powiązane z tytułową mapą przejść.
Finnley również odkrywa nową umiejętność u siebie. Ma okazję sprawdzić, na ile potrafi racjonalnie myśleć w niebezpiecznych sytuacjach i pod presją czasu.
Coraz bardziej pragnie zdobyć serce Aiby.

Co konkretnie knuje Askell i czy Mc Phee oraz Lily w porę zdążą powstrzymać go przed osiągnięciem celu?

Książka jest ładnie oprawiona, skład jest świetny, czyta się całość jak rzekę płynącą w dół.
Urzekające są również opisy przedmiotów znajdujących się na półkach w sklepiku "okamgnienie" znajdującego się pod opieką Lilych. Wstawki te pozwalają czytelnikowi zaspokoić ciekawość dotyczącą omawianych, wykorzystywanych lub posiadanych przez bohaterów rzeczy niezwykłych.

Po lekturze mam cichą nadzieję na kolejny kąsek do poczytania dla odpoczynku od innych gatunków.  

Recenzja dla:

Wydawnictwo Olesiejuk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...