Przejdź do głównej zawartości

"Anatomia kłamstwa"

 „Anatomia Kłamstwa” to przydatna pozycja, która znalazła się na mojej półce. Kłamanie jest wszechobecne i ma wiele odmian, czego nie muszę chyba nikomu wyjaśniać. Jak jednak odróżnić kłamstwo od prawdy? Taka wiedza jest pożądana przez większość z nas.



Ludzie nie dlatego wierzą w kłamstwa, że muszą, ale dlatego, że chcą w nie wierzyć”


Książka ta jest opracowana przez byłych agentów CIA, najlepszych specjalistów od wykrywania i demaskowania kłamstw, nieczystych zagrań.
Oszustwa i kłamstwa otaczają nas dookoła, kłamią nasi znajomi, przyjaciele i rodzina.
"Anatomia kłamstwa" to praktyczna książka, która pokazuje sposoby na rozpoznanie kłamstw w czasie komunikacji.
Autorzy dostarczają nam do tego potrzebną wiedzę i odpowiednie narzędzia.
Dodatkowo na końcu mamy zestaw proponowanych pytań, słowniczek oraz przykładową analizę, w której wykorzystano opisaną wcześniej metodę.




"Kłamstwo nie jest zaprzeczeniem prawdy. Ono doskonale się w nią przebiera."





Książka poszerza naszą wiedzę, zaskakuje i dostarcza cennych wskazówek. Czytelnicy będą bardziej odporni na oszustwa, co się przyda w życiu codziennym. Szczególnie w kontaktach handlowych lub w związku. Polecam „Anatomię kłamstwa” wszystkim bez wyjątku. 



Recenzja dla: 

Sine Qua Non

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

„Matura z języka angielskiego. Zbiór zadań" - Radosław Swigon

Dziś przedstawię wam moją opinię o książce, która z pewnością przyda się maturzystom zdającym język angielski na poziomie podstawowym. Jest to „Matura z języka angielskiego. Zbiór zadań”. Planuję zdawać z języka angielskiego na obu poziomach, ale na szczęście nie w tym roku. Radosław Swigon jest właścicielem wydawnictwa Enset i portalu edukacyjnego dla maturzystów. Zajmuje się również kampaniami reklamowymi, fotografią i spotami wideo oraz uczy angielskiego i przedmiotów zawodowych z informatyki.

„Elena. Burzliwe lato” Nele Neuhaus

„Elena. Burzliwe lato” to kontynuacja młodzieżowej powieści Nele Neuhaus „Elena. Wygrać z losem”. Książka ta została wydana nakładem wydawnictwa Media Rodzina całkiem niedawno. W poprzednim tomie rodzice Eleny przejeli po jej dziadku spory dług, który musieli spłacać w ratach. Związek głównej bohaterki i jej ukochanego napotyka na wiele przeszkód z powodu kłótni między ich rodzinami. Drugi tom powieści opisuje dalsze losy ich młodzieńczej miłości. Wiele spraw się zmienia. Na przykład Fritzi, ukochany koń dziewczyny, jest zdrowy i bierze udział w zawodach jeździeckich. Z tego powodu Elena rzadziej spotyka się z Timem, gdyż wcześniej trening Fritziego był pretekstem do potajemnych, popołudniowych randek na łące. W szkole Elenie na złość robi znienawidzona przez nią koleżanka z klasy, która kiedyś zrobiła sobie zdjęcia z Timem i teraz się nimi wszystkim chwali. Dodatkowo ktoś potem z ukrycia pstryka fotkę naszej parze zakochanych i wrzuca ją na portal społecznościowy, gdzie pojawia...