Przejdź do głównej zawartości

"Zły wilk" - Nele Neuhaus

Kolejna powieść z serii " Gorzka Czekolada" znalazła się na mojej półce obok reszty dostępnej kolekcji. "Zły Wilk" to książka napisana przez Nele Neuhaus. Jest to fikcja literacka, a konkretnie kryminał. Tego typu powieści mają w sobie to coś, co sprawia, że chętnie sięgam po następne, chociaż brakuje już miejsca u mnie w domu na nowe tytuły. Książkoholizm jednak nie zwraca na takie sprawy uwagi ;-)

Okładka książki Zły wilk

Komisarz Oliver von Bodenstein i Pia Kirchoff znowu mają twardy orzech do zgryzienia. Wszystko zaczyna się od... ciała. Chodzi o zwłoki szesnastolatki wyłowione z rzeki Men. Makabryczny widok nie pozostawia złudzeń, że wiele musiała przejść ta dziewczyna. Okazuje się, że nikt nie zgłosił jej zaginięcia.
Mija kilka tygodni od rozpoczęcia dochodzenia, nad którym pracuje K11. Nie udaje się ustalić tożsamości dziewczyny. Jako czytelnicy dowiadujemy się o różnych sprawach, na kolejnych stronach pojawia się rodzinny dom dziecka w górach Taunus. Poznajemy też losy dziennikarki telewizyjnej, która swoimi reportażami naraziła się wielu osobom, również tym wpływowym, ale na tym nie koniec. Późniejsze wydarzenia potwierdzają, że "najciemniej jest pod latarnią"... główni bohaterowie szukają głębiej i znajdują COŚ.

Jak przeczytacie, to dowiecie się, co odkryli.

Nele Neuhaus pisze głównie kryminały, ale próbuje swoich sił również w innych gatunkach. Jej książki są wielowątkowe i dobrze przygotowane, jeśli chodzi o research, co naprawdę wymaga pracy. Przy okazji wciągają czytelników, w czym pomagają też opisy, które przy odpowiednio mocnej wyobraźni potrafią wywołać ciarki.
W "Złym wilku" autorka umieszcza wspomnienia z przeszłości jednej z bohaterek, co ułatwia odgadywanie zakończenia sprawy podczas czytania. Według mnie bez tego byłaby większa zabawa dla czytelnika. Na okładce książki widać nogi wystające spod czegoś, co przypomina pościel. Na początku nie pasowało mi to do opisu powieści i ogólnie do tego gatunku. Wraz z postępem w lekturze uzmysłowiłam sobie, iż tak jak w przypadku innych kryminałów tej autorki, okładka nie jest przypadkowa. Wspomniane minusiki nie psują jednak całości.


Polecam „Złego wilka”, bo warto poświęcić czas na ten fascynujący kryminał. 

Recenzja dla:

Media Rodzina

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…