piątek, 30 stycznia 2015

"Tajemnicze dziecko"- Książka E.T.A. Hoffmana

W ferie pora na chwilę powrócić do czytania, chociaż ostatnio mam na to bardzo mało czasu. Książka Ernsta Hoffmana "Tajemnicze dziecko" jest adresowana przede wszystkim do dzieci. Jednak czytać ją mogą też rodzice.


Czytelnik poznaje świat ludzi, do którego pewnego dnia wkrada się magia. Jest to opowieść o sile wyobraźni i nastawieniu "pro natura", co może być przepisem na szczęście. To historia dwójki dzieci, które są rodzeństwem: Feliksa i Bogumiły. Pewnego dnia spotykają one tytułowe tajemnicze dziecko. Ono pokazuje im piękno natury i udowadnia, że mimo braku tytułu szlacheckiego, przepychu, bogactw, mają mnogość różnorodnych zabaw tuż pod nosem. Otóż wystarczy mały spacer do lasu, gdzie czeka na nich tajemnicze dziecko, które dla Feliksa jest chłopcem, a dla jego siostry przeciwnie. Dzieci chcą dowiedzieć się jak najwięcej o ojczyźnie tajemniczego dziecka, ono jednak tylko o nim opowiada. Gdy chcą odwiedzić ten kraj, to odwodzi je od tego zamiaru.

Książka E.T.A. Hoffmana to opowieść zawierająca przesłanie dla dorosłych lub dzieci, wszystko zależy od interpretacji danego czytelnika. Podczas czytania natrafiamy na ilustracje, które pomagają młodszym dzieciom w wyobrażeniu sobie aktualnie poznawanej sytuacji z życia Bogumiły i Feliksa.
Książka pokazuje też, że niektóre sposoby wychowywania dzieci mogą zaszkodzić.

Jak najbardziej polecam ją zainteresowanym. Całość przyjemnie się czyta i może posłużyć jako wspaniała zachęta do częstszego sięgania po dzieła literatury przez najmłodsze pokolenie.

Recenzja dla:

Media Rodzina

1 komentarz:

  1. Uwielbiam takie lektury, zwłaszcza od tego wydawcy. Chętnie podejme się przeczytania tej powieści :)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...