Przejdź do głównej zawartości

"Tajemnicze dziecko"- Książka E.T.A. Hoffmana

W ferie pora na chwilę powrócić do czytania, chociaż ostatnio mam na to bardzo mało czasu. Książka Ernsta Hoffmana "Tajemnicze dziecko" jest adresowana przede wszystkim do dzieci. Jednak czytać ją mogą też rodzice.


Czytelnik poznaje świat ludzi, do którego pewnego dnia wkrada się magia. Jest to opowieść o sile wyobraźni i nastawieniu "pro natura", co może być przepisem na szczęście. To historia dwójki dzieci, które są rodzeństwem: Feliksa i Bogumiły. Pewnego dnia spotykają one tytułowe tajemnicze dziecko. Ono pokazuje im piękno natury i udowadnia, że mimo braku tytułu szlacheckiego, przepychu, bogactw, mają mnogość różnorodnych zabaw tuż pod nosem. Otóż wystarczy mały spacer do lasu, gdzie czeka na nich tajemnicze dziecko, które dla Feliksa jest chłopcem, a dla jego siostry przeciwnie. Dzieci chcą dowiedzieć się jak najwięcej o ojczyźnie tajemniczego dziecka, ono jednak tylko o nim opowiada. Gdy chcą odwiedzić ten kraj, to odwodzi je od tego zamiaru.

Książka E.T.A. Hoffmana to opowieść zawierająca przesłanie dla dorosłych lub dzieci, wszystko zależy od interpretacji danego czytelnika. Podczas czytania natrafiamy na ilustracje, które pomagają młodszym dzieciom w wyobrażeniu sobie aktualnie poznawanej sytuacji z życia Bogumiły i Feliksa.
Książka pokazuje też, że niektóre sposoby wychowywania dzieci mogą zaszkodzić.

Jak najbardziej polecam ją zainteresowanym. Całość przyjemnie się czyta i może posłużyć jako wspaniała zachęta do częstszego sięgania po dzieła literatury przez najmłodsze pokolenie.

Recenzja dla:

Media Rodzina

Komentarze

  1. Uwielbiam takie lektury, zwłaszcza od tego wydawcy. Chętnie podejme się przeczytania tej powieści :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…