czwartek, 13 listopada 2014

"Zdradzona" - [ Dom Nocy #2] - P.C Cast i Kristin Cast

Kolejna powieść młodzieżowa, którą przeczytałam ostatnio, to książka zatytułowana “Zdradzona”. Jest to tom drugi z cyklu “Dom Nocy”. Poprzedni tom był nawet dobry. A jak było tym razem? O tym napiszę za chwilę.


Zoey Redbird, adeptka szkoły wampirów, oswaja się z nową szkolną społecznością. Czuje, że znalazła swoje miejsce na ziemi. Otrzymuje ważną w społeczności Domu Nocy funkcję przewodniczącej Cór Ciemności. Ma również chłopaka adepta... a także drugiego z poprzedniej szkoły.
Tymczasem w zwykłym świecie ludzi ma miejsce tragedia - ginie kilkoro nastolatków, wszystkie poszlaki wskazują na wampiry. Dziewczyna zaczyna sobie uświadamiać, że jej niezwykła moc obraca się przeciwko jej najbliższym. Zoey musi odnaleźć w sobie odwagę na stawienie czoła niebezpieczeństwom i najgorszemu z nich - zdradzie.

Phyllis Christine Cast ma dobry warsztat pisarski. Pierwsza część tego cyklu mnie wciągnęła. O drugiej części już tego samego powiedzieć nie mogę, bowiem to kolejna powieść, którą wręcz męczyłam niewyobrażalnie długo jak na mnie. Po dwóch rozdziałach dałam sobie spokój z lekturą. Tak bardzo mnie ta książka zirytowała z powodu fabuły oraz zaprezentowanego sposobu myślenia i charakteru głównej bohaterki. Uważam, że nie dałabym rady przeczytać całego cyklu, chociaż pierwszy tom był w miarę dobry.

Na osłodę dodam, że okładka i tym razem jest dopracowana. Polecam cierpliwym czytelnikom, którzy chcą poznać kontynuację poprzedniej książki.

Recenzja dla:


Publicat S.A.1 komentarz:

  1. Hm.. Nie wiem, czy sięgnę po tą pozycję. Może kiedyś się skuszę ;) [ Szept Pisanych Myśli ]

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...