Przejdź do głównej zawartości

"Zdradzona" - [ Dom Nocy #2] - P.C Cast i Kristin Cast

Kolejna powieść młodzieżowa, którą przeczytałam ostatnio, to książka zatytułowana “Zdradzona”. Jest to tom drugi z cyklu “Dom Nocy”. Poprzedni tom był nawet dobry. A jak było tym razem? O tym napiszę za chwilę.


Zoey Redbird, adeptka szkoły wampirów, oswaja się z nową szkolną społecznością. Czuje, że znalazła swoje miejsce na ziemi. Otrzymuje ważną w społeczności Domu Nocy funkcję przewodniczącej Cór Ciemności. Ma również chłopaka adepta... a także drugiego z poprzedniej szkoły.
Tymczasem w zwykłym świecie ludzi ma miejsce tragedia - ginie kilkoro nastolatków, wszystkie poszlaki wskazują na wampiry. Dziewczyna zaczyna sobie uświadamiać, że jej niezwykła moc obraca się przeciwko jej najbliższym. Zoey musi odnaleźć w sobie odwagę na stawienie czoła niebezpieczeństwom i najgorszemu z nich - zdradzie.

Phyllis Christine Cast ma dobry warsztat pisarski. Pierwsza część tego cyklu mnie wciągnęła. O drugiej części już tego samego powiedzieć nie mogę, bowiem to kolejna powieść, którą wręcz męczyłam niewyobrażalnie długo jak na mnie. Po dwóch rozdziałach dałam sobie spokój z lekturą. Tak bardzo mnie ta książka zirytowała z powodu fabuły oraz zaprezentowanego sposobu myślenia i charakteru głównej bohaterki. Uważam, że nie dałabym rady przeczytać całego cyklu, chociaż pierwszy tom był w miarę dobry.

Na osłodę dodam, że okładka i tym razem jest dopracowana. Polecam cierpliwym czytelnikom, którzy chcą poznać kontynuację poprzedniej książki.

Recenzja dla:


Publicat S.A.Komentarze

  1. Hm.. Nie wiem, czy sięgnę po tą pozycję. Może kiedyś się skuszę ;) [ Szept Pisanych Myśli ]

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.