Przejdź do głównej zawartości

"Po trzecie dla zasady" - [Stephanie Plum #3] - Janet Evanovich

Znowu będę pisać o przygodach Stephanie Plum. Tym razem chodzi o trzeci tom zatytułowany „Po trzecie dla zasady". Przeczytałam też cztery inne tomy z tej serii, ale byłam w szpitalu i nie miałam tam czasu na korzystanie z komputera. Z pewnością to nadrobię przy okazji ponownej lektury tych książek.

Stephanie Plum - Po trzecie dla zasady

Tym razem Stephanie jako łowca nagród będzie miała zlecenie, które naraża na potępienie ze strony lokalnej społeczności. To feralne zadanie jest związane z Mosesem Bedemierem, który w Treton jest legendarnym wręcz człowiekiem. Wszyscy go znają i kochają oraz wiedzą, że nie byłby w stanie zrobić niczego złego. Zdaniem babci Mazurowej jest to prawie ksiądz poślubiony swojej pracy.
Wujaszek Mo prowadził sklep ze słodyczami i sprzedawał je hordzie dzieciaków przez pokolenia, a teraz zniknął z Treton. Handlarze narkotyków nagle umierają jeden po drugim. Stephanie, mimo całej popularności Wujaszka Mo, postanawia go odnaleźć i oddać w ręce policji. Spotykają ją przy tym różne nieciekawe rzeczy: jej samochód zostaje podpalony, strzelają do niej, jest podejrzewana o morderstwo, a na dodatek wkracza na miejsce przestępstwa i zabiera wraz z Lulą ciało i razem jadą przez miasto do Morellego.

Co dalej będzie z Wujaszkiem Mo i sprawą dilerów?
Teraz przytoczę fragment, który jest jednym z wielu moich ulubionych.

- Co to jest usuwanie odpadów?
   - Czasami właściciel domu chce go oczyścić. Ja organizuję zespół, który się tym zajmuje.
   - Na przykład wyrzucaniem handlarzy narkotyków przez okno?
Komandos minął pierwsze piętro i szedł dalej. Pokręcił głową.
   - Tylko z niższych pięter. Jak wyrzucić kogoś z wyższego piętra, to się robi za dużo bałaganu na chodniku.”

Janet Evanovich to amerykańska pisarka powieści kryminalno-sensacyjnych. Napisała między innymi składający się z kilkunastu tomów cykl o przygodach Stephanie Plum - łowczyni nagród. Jej powieści są napisane w stylistyce sensacyjnej i humorystycznej.
Uważam, że powieść kipi humorem, a akcja jest wartka. Fabuła jest tak skonstruowana, że gdy chcemy odłożyć książkę, to nagle akcja przybiera znowu nieoczekiwany obrót i czytamy dalej rozdział po rozdziale, aż uświadamiamy sobie, że znaleźliśmy się na ostatniej stronie książki.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.