Przejdź do głównej zawartości

"Naznaczona" - [Dom Nocy #1] - P.C Cast i Kristin Cast

Tym razem za namową koleżanki zaczęłam czytać cykl „Dom nocy” autorstwa P. C. Cast i Kristin Cast. Teraz jestem już świeżo po lekturze „Naznaczonej”, co oznacza, że nadszedł czas przelania wrażeń czytelniczych na „papier”.

P. C. Cast jest amerykańską pisarką fantasy i romansów. Znana jest z serii „Dom Nocy” (współautorem jest jej córka Kristin) i również z jej własnych cyklów: Goddess Summoning” oraz „Partholon”.

Okładka książki Naznaczona

Zoey to przeciętna nastolatka uczęszczająca do szkoły, a resztę swojego czasu poświęcająca na spotkania z przyjaciółką i zmagania z rodzinnymi kłopotami. Dziewczyna pewnego dnia zostaje naznaczona przez łowcę na terenie swojej szkoły, którą musi opuścić na dobre i przenieść się do Domu Nocy. Do nowej szkole zawozi ją babcia, bowiem matka nie przyjmuje do wiadomości konieczności wyjazdu. Dzięki tej sytuacji dziewczyna może bezpiecznie przejść przemianę w dorosłego wampira. Zoey usiłuje odnaleźć sobie miejsce w nowym i fascynującym otoczeniu. Niedługo po przyjeździe do Domu Nocy uświadamia sobie, że jest wyjątkowa, co skutkuje powiększeniem się liczebności jej wrogów. Sprzymierzeńcami dziewczyny zostają jej współlokatorka Stivie, Damien, Erin oraz Shaunee. To oni stopniowo wprowadzają ją w zasady nowego świata i informują, kto jaką funkcję pełni, a także na kogo powinna uważać. Groźna okazuje się Afrodyta, która jest uważana za bardzo złą dziewuchę i już od pierwszego spotkania staje się wrogiem numer jeden na liście Zoey.
Po krótkim czasie dziewczyna otrzymuje od Afrodyty zaproszenie na ceremonię Cór i Synów Ciemności (organizacji działającej w szkole i skupiającej wyróżniających się adeptów). Nastolatka udaje się na spotkanie, na którym czuje się prawie identycznie jak podczas ceremonii odprawionej przez nauczycieli. Jej samopoczucie ulega gwałtownej zmianie po odkryciu, że do wina Afrodyta dodała krwi innego adepta. Jest to moment otwierający serię nieciekawych i dziwnych wydarzeń oraz chwila, gdy do przyjaciół Zoey dołącza przystojny chłopak o imieniu Erik.

Jaki będzie koniec sporu o władzę w organizacji szkolnej pomiędzy Afrodytą a Zoey?
Czy Zoey da sobie radę w nowym otoczeniu mimo swojej niezwykłości?


P. C. Cast posiada dobry warsztat pisarski, dzięki wkładowi jej córki (ale nie tylko) książka jest napisana po części w stylu bardzo młodzieżowym i porusza wyobraźnię, w czym pomagają dopracowane opisy wydarzeń. Wydawnictwo i tłumaczka też się spisały. Ładna oprawa graficzna, tłumaczenie z zachowaniem oryginalnej „normalności” bohaterów powieści. Książka wciąga, co jest nie lada wyczynem dla autora sprawić, aby czytelnik płynął wraz z akcją, a nie przysypiał w trakcie lektury. Oczywiście nie jest to jedyna pisarka, która to potrafi.

Recenzja dla:


Publicat S.A.

Komentarze

  1. Rany, jak ja nie lubię tej serii! Była wkurzająca od początku do końca :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ja dopiero z nią przygodę zaczynam i nie jest najgorzej zobaczymy co dalej

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…