Przejdź do głównej zawartości

„Po szóste nie odpuszczaj” - [Stephanie Plum #6] - Janet Evanovich

Wcześniej pisałam o dwóch innych tomach przygód Stephanie Plum. Teraz piszę o kolejnym, niestety nie jest to „Złośliwa Trzynastka”, lecz o niej też na pewno napiszę. Dzisiejsza recenzja dotyczy wcześniejszego tomu zatytułowanego „Po szóste nie odpuszczaj”.


Stephanie Plum - Po szóste nie odpuszczaj

Janet Evanovich mieszka z mężem w New Hampshire, niedaleko Dartmouth Collage. Jak sama podkreśla, to idealne miejsce na pisanie książek o dziewczynie z New Jersey.

Stephanie Plum tym razem, oprócz zwyczajowej pracy łowcy nagród, podejmuje się tropienia Ns-ów. Z ciekawości przyjeżdża na miejsce podpalenia i zamordowania handlarza bronią – tego zabójstwa nie zarejestrowały kamery w budynku.
W czasie poszukiwań Komandos, trener i mentor Stephanie, zostaje głównym podejrzanym policji. Później okazuje się, że nie tylko gliniarze chcą go dopaść. Do poszukiwaczy dołącza kuzyn Steph, Vinnie. Z czasem grupa poszukujących się powiększa, a łowczyni znajduje się w niezbyt ciekawej sytuacji – babcia Mazurowa się wprowadza, śledzi ją mafia z zamiarem pozbawienia palców (w ramach motywacji Komandosa do ujawnienia się).

Jak potoczą się wydarzenia? Jak wygląda finał sprawy zabitego handlarza?
Odpowiedzi na te i inne pytania otrzymacie tylko po lekturze.

Nie widzę potrzeby i nie chcę powielać opinii o książce zawartej w poprzednich recenzjach, jeżeli chodzi o warsztat pisarski autorki itd. Napiszę tylko: ŚWIETNA książka.


Miłego dnia życzę, wracam do czytania „Nomen Omen”.

Komentarze

  1. wiele słyszałam o tej serii, ale jeszcze nie miałam okazji jej przeczytać :P może kiedyś sięgnę :)
    pozdrawiam i zostaję na dłużej :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Cześć, seria warta jest uwagi ;) również pozdrawiam :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…