Przejdź do głównej zawartości

"Elena. Zawody i rozterki" - [tom 3 historii o miłośniczce koni] - Nele Neuhaus

Kilka książek spod pióra Nele Neuhaus już czytałam i o nich pisałam, w tym o dwóch poprzednich tomach o perypetiach Eleny Weiland. Dziś kolejna książka z serii o tej miłośniczce koni i zarazem ostatnia pod tytułem "Elena. Zawody i rozterki."

W jej związku z Timem wszystko się układa. Nienawiść dzieląca rodziny Jungblutów i Weilandów nie okazała się tak silna jak uczucie młodych.
Stadnina „Kosy”, należąca do rodziny Eleny odzyskała płynność finansową. W pewnym momencie sytuacja się komplikuje z powodu przygotowań do zawodów konnych. Tim nie zwraca na dziewczynę uwagi, a tuż przed balem jeździeckim wystawia ją do wiatru.
Do Niemiec wraca gwiazda jeździectwa Niklas Schütze, za którym ugania się już arogancka Ariane. Kolejny raz o Elenie krążą plotki, ktoś chce jej znów zaszkodzić.

Jaki ten ktoś ma powód? Co z tego wyniknie? Czy Tim i Elena nadal będą razem?
Tego dowiecie się z powieści, bo na pewno nie ode mnie!


Co by tu napisać o tej książce, aby nie powielać swoich własnych słów o autorce i jej powieściach? Szczerze nie wiem jak to zrobić, więc odsyłam do poprzedniej opinii o przygodach Eleny tu. W tym tomie znalazłam też malutki błąd w druku na stronie 211 - „ - To bardzo miło z twojej trony – pochwalił tata.” Przytaczam tu fragment z błędem, aby ułatwić jego znalezienie i korektę wydawcy. Chciałabym jeszcze dodać, że tego błędu łatwo nie zauważyć podczas czytania tej powieści, bowiem nie ma tu czasu na przerwę.

Recenzja dla: 

Media Rodzina

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.