Przejdź do głównej zawartości

„Drzewo migdałowe” - Michelle Cohen Corasanti

Drzewo migdałowe” to literacki debiut Michelle Cohen Corasanti, który nie bez powodu stał się światowym bestsellerem. Po lekturze powieści mam nadzieję, że natrafię na więcej książek autorki.Książka opisuje wydarzenia, które mają miejsce podczas konfliktu zbrojnego pomiędzy Palestyną a Izraelem. Poznajemy Ahmeda, który właśnie kończy 12 rok życia i jego świat dramatycznie się zmienia. Przez niego zostaje aresztowany jego ojciec. Izraelskie wojsko przejmuje dom i podczas konfiskaty ginie młodsza siostra chłopca. Ahmed przejmuje obowiązki głowy rodziny. Jest mu bardzo ciężko żyć z olbrzymim poczuciem winy i w dodatku jest odpowiedzialny za dalsze losy swoich bliskich

Książka ukazuje dramatyczne losy Palestyńczyków i nieludzkie warunki ich bytowania na terenach okupowanych przez Izrael, ogrom zła i cierpienia.
To powieść o miłości, rodzinie, niełatwej przyjaźni, odwadze, pokonywaniu życiowych barier. To książka o nietolerancji, bólu, strachu, lecz też o okrucieństwie konfliktów zbrojnych oraz o nienawiści i trudzie przebaczenia. 'Drzewo migdałowe” pokazuje, że można osiągnąć sukces na przekór przeciwnościom losu – wystarczy się nie poddawać. Uczy pokory do otaczającego nas świata i dostarcza wielu wrażeń.

Autorka stworzyła książkę, która aż kipi od nagromadzenia emocji. Napisana jest łatwym językiem, chociaż przekazuje sporo wiedzy historycznej. Jest to powieść piękna, lecz również szokująca. Wciąga od pierwszych stron, gdyż zaczyna się od wstrząsających wydarzeń, przez co trudno ją odłożyć i o niej zapomnieć.

Zachęcam do lektury. Powieść „ Drzewo migdałowe” porusza i otwiera oczy w kwestii wydarzeń rozgrywających się na Bliskim Wschodzie. Znalazłam tylko dwie literówki w książce na stronach 131 i 163. Na zakończenie przytoczę moje ulubione cytaty z tej książki.
Odwaga to nie brak strachu, lecz brak egocentryzmu, przedkładanie cudzych interesów nad własne.”
Sukces to nie brak porażek, ale umiejętność podnoszenia się w razie upadku.”
Nie możesz cofnąć czasu i zacząć wszystkiego od nowa, ale możesz od tej chwili tworzyć nowe zakończenie.”Recenzja dla :

Sine Qua Non

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.