Przejdź do głównej zawartości

"Kot Bob i ja" - James Bowen

James Bowen jest mieszkańcem Londynu. Jest bezdomnym, ale posiada stały i suchy kąt do spania przydzielony mu przez opiekę społeczną. Na swoje utrzymanie zarabia grając na ulicy. Pewnego dnia na klatce schodowej znajduje rudego kota o nędznej i wyliniałej sierści. Wzrusza go bezdomny koci los i po chwili wahania postanawia go przygarnąć. Nadaje kocurowi imię Bob, daje mu miskę, miłość i pieszczoty. Odwzajemnia się przywiązaniem, wiernością, oddaniem i nie tylko. James zmienia los kota, a zwierzak odwzajemnia się tym samym.
Najlepiej mówi o tym cytat: "Bob już wtedy odmienił moje życie. Dzięki niemu pozbierałem się i zacząłem żyć jak człowiek. Nie tylko uporządkował mój plan dnia i zmusił mnie do odpowiedzialności".

A teraz kilka słów o autorze. James Bowen urodził się 15 marca 1979 roku w hrabstwie Surrey w pobliżu Londynu. Po rozwodzie rodziców wyjechał z matką i ojczymem do Australii. Tak zaczęły się liczne przeprowadzki w jego życiu, co przyczyniło się do jego problemów zdrowotnych. Miał ADHD, schizofrenię i depresję maniakalną. W 1997 roku wrócił do Wielkiej Brytanii i samotnie zaczął tułacze życie. Szybko stał się bezdomnym i uzależnił się od heroiny. W 2007 roku znalazł kota i to był punkt zwrotny w jego życiu. Dzięki temu zwierzakowi odnalazł sens życia i zaczął pisać książki. W 2010 roku ukazała się jego pierwsza powieść o nim i kocie Bobie. W 2013 roku ukazały się trzy kolejne książki.


Uważam, że ta historia jest wzruszająca i ciepła, ale według mnie nie wydaje się być fenomenem na światową skalę. Na stronie 77 wyłapałam mały błąd w druku. Osobiście może już nie powrócę do tej książki, ale polecam ją wielbicielom kotów i nie tylko.

Recenzja dla:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.