sobota, 28 czerwca 2014

"Urządzamy mieszkanie. Praktyczny poradnik" - Praca zbiorowa

Od 1959 roku do 1983 roku Adam Słodowy w telewizji pokazywał, jak można zostać majsterkowiczem. W latach osiemdziesiątych publikowane były różne poradniki z serii "Urządzamy mieszkanie". W XXI wieku mamy w Polsce o wiele większy dostęp do przeróżnych rzeczy przydatnych w domu, ale nadal warto samemu popracować nad uatrakcyjnianiem swojego "kawałka podłogi". Z tego powodu wielu różnych autorów stworzyło wspólnie książkę „Urządzamy mieszkanie. Praktyczny poradnik”, gdzie każdy znajdzie dla siebie cenne wskazówki.


Zaprezentowane są różne style, żeby każdy mógł wybrać to, co mu odpowiada. Znajduje się tutaj wszystko, co jest przydatne w domu. Opisana jest aranżacja wnętrz ze szczególnym uwzględnieniem kuchni, łazienki i salonu. Dowiemy się, jak stworzyć azyl dla dziecka czy biuro w domu. Nauczymy się szycia ręcznego oraz maszynowego. Zapoznamy się z szydełkowaniem, robieniem na drutach i haftowaniem. Pojęcia patchwork czy decoupage nie będą nam obce.
Wydawnictwo Publicat zadbało, żeby poradnik zmieścił się do plecaka lub nawet do torebki, gdyż ma wymiary zbliżone do formatu B5 czyli zwykłego zeszytu szkolnego. Przyznam się, że mnie najbardziej zaciekawiło szycie ręczne i haftowanie, a przydatne porady znaleźli też moja mama, siostra, a nawet brat. W książce ważne kwestie zostały wyszczególnione, a cały tekst jest łatwy do zrozumienia. Wszystko dodatkowo ułatwiają ilustracje, które pokazują instrukcje krok po kroku.
Dopiero zaczynam wdrażać w życie zalecenia z tego poradnika, ale dzięki cennym wskazówkom z pewnością pojawią się wkrótce pierwsze efekty. Przy okazji szycie i haftowanie to dobre ćwiczenie dłoni, a inne sposoby upiększania swojego otoczenia pomagają rozbudzić w nas pasję prawdziwego majsterkowicza.

Polecam każdemu. Na zakończenie pragnę wymienić autorów tego poradnika. Cenne wskazówki opracowali: Małgorzata Klorek, Katarzyna Szwed, Hanna Zalas-Guzy oraz M. Ratajczak. 

Na koniec kilka zdjęć z poradnika. 

Recenzja dla:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...