Przejdź do głównej zawartości

S.C Stephens "Bezmyślna"...Debiut na, który mimo wszystko wzięłam poprawkę przy ocenie ze względu na zamysł autorki.

Powieść „Bezmyślna” autorstwa S.C Stephens to pierwsza część wchodzącej na polski rynek trylogii. Potem ukażą się dwie pozostałe części z tej serii: "Swobodna" oraz "Niepokorna".
Na okładce są zacytowane przeróżne opinie pierwszych czytelników. Widać dzięki temu, że ta lektura wzbudza ogromne emocje. Niektórzy ją pokochają, inni wręcz przeciwnie. A teraz napiszę kilka słów o 
samej fabule.


Kiera Allen i Denny Harris są głównymi bohaterami tej książki. Stanowią parę idealną w każdym calu. Zakochani, młodzi, bardzo szczęśliwi, bowiem właśnie nastał czas na ich wspólne życie tylko we dwoje z dala od rodzin. To wszystko ma umożliwić nowa pracy Denny'ego. Dostał się na staż w Seattle, o którym marzył i ma pracować dla firmy, która jest jedną z najlepszych agencji reklamowych na świecie. Kiera, która świata poza nim nie widzi, przenosi się z Uniwersytetu Ohio na Uniwersytet Waszyngtoński i razem wyjeżdżają na drugi koniec Stanów. Mają zamieszkać u przyjaciela Denny'ego z dawnych lat, który jest lokalną gwiazdą rocka.
Kellan Kyle nie tylko robi furorę w muzycznym świecie, ale okazuje się też bardzo przystojny. Robi niesamowite wrażenie na naszej bohaterce, która uważa go za najpiękniejszego mężczyznę i ucieleśnienie seksu. Początkowo jednak na pierwszym miejscu stawia swojego chłopaka. Kiera już pierwszego dnia po przyjeździe do miasta dostaje pracę w barze, w którym co noc występuje jej nowy współokator wraz ze swoją kapelą. Wszystko jest idealne do czasu,kiedy jej partner życiowy na przynajmniej dwa miesiące musi wyjechać w podróż służbową. Młodziutka Kiera jest przerażona, ponieważ do tej pory najdłużej rozstawali się maksymalnie na kilka godzin. Denny wyjeżdża i na początku dzwoni codziennie, lecz potem coraz rzadziej, a z pomocą osamotnionej dziewczynie przychodzi Kellan. Od tej pory życie wszystkich bohaterów gwałtownie ulega zmianie. Denny wraca, lecz nic już nie jest takie samo.


Z początku myślałam, że to będzie romansidło jakich wiele i byłam lekko tym zdenerwowana, bowiem powieść ma 670 stron. Chciałam, żeby powieść miała odpowiednie tempo i nie była bardzo nudna, co akurat się udało. Jak się łatwo domyślić - jest to oczywiście opowieść o miłosnym trójkącie, pikantna i emocjonująca. Znajdziemy tu również odrobinę erotyzmu, a także zgłębimy psychikę opisanych postaci pełną rozterek i kłamstw. Tytuł słusznie sugeruje, że główna bohaterka jest bezmyślna. Wiem, jest to drażniące, jednak jest to zamysłem tej powieści, więc potraktowałam to łagodniej. Życie dziewczyny kręci się tylko i wyłącznie wokół szkoły, pożądania, pracy i seksu. Jej bezmyślność rani dwóch sympatycznych facetów. Dodatkowo stwarza pozory niewinnej, bo na zawołanie wręcz płonie rumieńcem za każdym razem, gdy ktoś powie niekulturalnie. Sama nie potrafi zorganizować sobie wolnego czasu. Podczas lektury ma się ochotę główną bohaterkę przywołać natychmiast do porządku. Mnie po kilku rozdziałach zaczęło jej zachowanie poważnie denerwować lub wywoływało pusty śmiech. Bohaterka gubi się w swoich uczuciach i kłamstwach. Denny i Kellan oboje mają jej coś do zaoferowania, a ona niczym nastolatka nie potrafi się zdecydować. Bardzo często zmienia zdanie i trzeba być niesamowicie skupionym, aby się nie pogubić. W jej życiu panuje potworny chaos. Jej bezmyślność w końcu skutkuje tragicznym wydarzeniem... Co się dzieje dalej, to już możecie sprawdzić sami, jeżeli zdecydujecie się na lekturę tej powieści. Zakochani w niej mężczyźni wydają się być trochę sztuczni, bo są niekiedy za bardzo perfekcyjni. Jednak mamy też kilka postaci drugoplanowych, które są ciekawe. Okładka jest ładna, a duża objętość książki jak dla mnie jest plusem. Jest to powieść debiutancka, którą mimo wszystko oceniam pozytywnie. Jestem też ciekawa kolejnych części, bowiem mam nadzieję, że pisarka się w nich rozkręci.

Komentarze

  1. Nie lubię romansideł, nawet tych króciutkich, dlatego po tego ,,grubasa'' niestety nie sięgnę. Jednak sądzę, że moja sistra mogłaby być zachwycona :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.