Przejdź do głównej zawartości

Fotorelacja - X Dni Fantastyki we Wrocławiu!

Od 27 do 29 czerwca we Wrocławiu odbywały się X Dni Fantastyki. W programie można było znaleźć ciekawe panele, spotkania autorskie, dyskusje, konkursy i wiele innych punktów. Ja wpadłam tylko na kilka, które odbywały się w piątek i sobotę, w większości były związane z książkami, a  jakżeby inaczej w moim przypadku. Dziś popełniam fotorelację z tych dwóch dni uzupełnioną małymi komentarzami i podsumowaniem na koniec. 

Zastanawiam się też nad organizacją konkursu, bowiem w sobotę upłynął rok odkąd piszę tu, na blogu posty i ostatnio powiększam ilość recenzentów i stopniowo ulepszam bloga.

Zdjęć było dużo więcej, ale połowę usunęłam, ponieważ były albo złej jakości, albo mi się się nie podobały.

Aneta Jadowska miała spotkanie autorskie, na którym odpowiadała na pytania( zamieściłabym film, ale na razie się nie nadaje do publikacji jest obrócony bokiem;/ i nie tylko),  podpisywała swoje książki w sobotę o 12:00, przeprowadziła panel "co zrobić z ciałem", na który przyszło wiele osób, sala była pełna. Na kolejnym panelu również, nic dziwnego, było świetnie :D. Trzecie zdjęcie zostało zrobione w czasie "Hardcorowych kalamburów ogólno -  fantastycznych", przedstawia dziewczynę z team'u Baal'a. 

Spotkanie autorskie Marty Kisiel - Małeckiej  i Martyny Raduchowskiej przeprowadzone przez Magdalenę Pioruńską, odbyło się w sobotę o 11, były odpowiedzi na pytania, a skończyło się na  podpisywaniu książek. Publiczności było trochę, nic dziwnego.  Atmosfera była niezapomniana. 

Spotkanie autorskie z Andrzejem Sapkowskim. 

 Tłumy na spotkaniu z Andrzejem Sapkowskim i kolejka po autografy. 

 Namiot wystawców w piątek rano raczej świecił pustkami, ale dzień później już nie. 

fot. Damian 


 Piwnica - gry planszowe. 

 Biuro, kolejki po wejściówki małe, ale tylko w piątek rano.

Kącik dla dzieci (sobota), Umilanie czasu grą, kaligrafia ( warsztaty).

 Cosplay, piwnica( fot. Damian) raz jeszcze, amfiteatr( fot. Damian) wraz z kącikiem dla dzieci w piątek.Czas na podsumowanie, a więc było ciekawie, różnorodnie, czasem śmiesznie, nie ma tu tylko zdjęć ze spotkania z Jakubem Ćwiekiem powód jest prosty, niestety za późno się dowiedziałam, że będzie na Dniach Fantastyki ;/. Oprócz punktów programu widocznych na zdjęciach powyżej "zahaczyłam" też o panel na temat wybuchu elektrowni w Czarnobylu prowadzoną przez Michała Gołkowskiego.
 Było super. W tym miejscu chciałabym gorąco pozdrowić moje ulubione polskie pisarki (Anetę Jadowską i Martę Kisiel), miło było mi wreszcie  poznać i porozmawiać na żywo :).
Filmik może zamieszczę później.


PS. Kolory ramek( inne niż biały) nie są przypadkowe ;).


Komentarze

 1. Myślę, że na blogu książkowym warto by dodać, że pisząc o prelekcji "o Czernobylu" masz zdaje się na myśli prelkę PISARZA, Michała Gołkowskiego, odpowiedzialnego za wszystkie wydane w Polsce książki ze świata Stalkera. No i nazwanie tego prelekcją "o wybuchu elektrowni w Czernobylu" dosyć mocno spłaszcza tematykę stalkeryzmu...
  PS. Cosplay, a nie costplay :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Literówka zawsze się może zdarzyć i wiem, że to trochę umniejsza szerokość tematyki.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.