Przejdź do głównej zawartości

Fotorelacja - X Dni Fantastyki we Wrocławiu!

Od 27 do 29 czerwca we Wrocławiu odbywały się X Dni Fantastyki. W programie można było znaleźć ciekawe panele, spotkania autorskie, dyskusje, konkursy i wiele innych punktów. Ja wpadłam tylko na kilka, które odbywały się w piątek i sobotę, w większości były związane z książkami, a  jakżeby inaczej w moim przypadku. Dziś popełniam fotorelację z tych dwóch dni uzupełnioną małymi komentarzami i podsumowaniem na koniec. 

Zastanawiam się też nad organizacją konkursu, bowiem w sobotę upłynął rok odkąd piszę tu, na blogu posty i ostatnio powiększam ilość recenzentów i stopniowo ulepszam bloga.

Zdjęć było dużo więcej, ale połowę usunęłam, ponieważ były albo złej jakości, albo mi się się nie podobały.

Aneta Jadowska miała spotkanie autorskie, na którym odpowiadała na pytania( zamieściłabym film, ale na razie się nie nadaje do publikacji jest obrócony bokiem;/ i nie tylko),  podpisywała swoje książki w sobotę o 12:00, przeprowadziła panel "co zrobić z ciałem", na który przyszło wiele osób, sala była pełna. Na kolejnym panelu również, nic dziwnego, było świetnie :D. Trzecie zdjęcie zostało zrobione w czasie "Hardcorowych kalamburów ogólno -  fantastycznych", przedstawia dziewczynę z team'u Baal'a. 

Spotkanie autorskie Marty Kisiel - Małeckiej  i Martyny Raduchowskiej przeprowadzone przez Magdalenę Pioruńską, odbyło się w sobotę o 11, były odpowiedzi na pytania, a skończyło się na  podpisywaniu książek. Publiczności było trochę, nic dziwnego.  Atmosfera była niezapomniana. 

Spotkanie autorskie z Andrzejem Sapkowskim. 

 Tłumy na spotkaniu z Andrzejem Sapkowskim i kolejka po autografy. 

 Namiot wystawców w piątek rano raczej świecił pustkami, ale dzień później już nie. 

fot. Damian 


 Piwnica - gry planszowe. 

 Biuro, kolejki po wejściówki małe, ale tylko w piątek rano.

Kącik dla dzieci (sobota), Umilanie czasu grą, kaligrafia ( warsztaty).

 Cosplay, piwnica( fot. Damian) raz jeszcze, amfiteatr( fot. Damian) wraz z kącikiem dla dzieci w piątek.



Czas na podsumowanie, a więc było ciekawie, różnorodnie, czasem śmiesznie, nie ma tu tylko zdjęć ze spotkania z Jakubem Ćwiekiem powód jest prosty, niestety za późno się dowiedziałam, że będzie na Dniach Fantastyki ;/. Oprócz punktów programu widocznych na zdjęciach powyżej "zahaczyłam" też o panel na temat wybuchu elektrowni w Czarnobylu prowadzoną przez Michała Gołkowskiego.
 Było super. W tym miejscu chciałabym gorąco pozdrowić moje ulubione polskie pisarki (Anetę Jadowską i Martę Kisiel), miło było mi wreszcie  poznać i porozmawiać na żywo :).
Filmik może zamieszczę później.


PS. Kolory ramek( inne niż biały) nie są przypadkowe ;).


Popularne posty z tego bloga

Warszawskie Targi Książki - krótka foto relacja

Na targach byłam w sobotę, to już moje 3 targi w Warszawie. Sobota dlatego, iż chciałam nareszcie mieć  podpisaną resztę książek  Ćwieka. Szkoda mi niemożności spotkania z Anetą Jadowską i Martą Kisiel ze względów na powrót do Wrocławia. Cieszę się niezmiernie ze spotkania z Ulą Słonecką, którą pozdrawiam z Wrocławia i liczę na kolejne spotkania. :) Miło było również zobaczyć się znów z Violą Wiśniewską. Zeszło roczne targi pod pewnymi względami wydają mi się być.... Do zobaczenia następnym razem... może na targach ?

„Elena. Burzliwe lato” Nele Neuhaus

„Elena. Burzliwe lato” to kontynuacja młodzieżowej powieści Nele Neuhaus „Elena. Wygrać z losem”. Książka ta została wydana nakładem wydawnictwa Media Rodzina całkiem niedawno. W poprzednim tomie rodzice Eleny przejeli po jej dziadku spory dług, który musieli spłacać w ratach. Związek głównej bohaterki i jej ukochanego napotyka na wiele przeszkód z powodu kłótni między ich rodzinami. Drugi tom powieści opisuje dalsze losy ich młodzieńczej miłości. Wiele spraw się zmienia. Na przykład Fritzi, ukochany koń dziewczyny, jest zdrowy i bierze udział w zawodach jeździeckich. Z tego powodu Elena rzadziej spotyka się z Timem, gdyż wcześniej trening Fritziego był pretekstem do potajemnych, popołudniowych randek na łące. W szkole Elenie na złość robi znienawidzona przez nią koleżanka z klasy, która kiedyś zrobiła sobie zdjęcia z Timem i teraz się nimi wszystkim chwali. Dodatkowo ktoś potem z ukrycia pstryka fotkę naszej parze zakochanych i wrzuca ją na portal społecznościowy, gdzie pojawia...

„Szamańskie Tango”

Już dawno chciałam napisać o książce „Szamańskie tango” Anety Jadowskiej.  Jednak skutecznie  przyblokowała mnie rekonwalescencja pooperacyjna. Potem przeszkodą był półpasiec, który na koniec roku na chwilę odpuścił.  To była szansa na samorealizację poprzez czytanie i pisanie. „Szamańskie Tango” to drugi tom cyklu szamańskiego, którego akcja (tak jak w cyklu o Dorze Wilk) toczy się w Toruniu i w alternatywnym Thornie. Książka opisuje losy Witkacego i jego nastoletniej córki, która poznaje swojego ojca oraz uczy się bycia szamanką. W tym tomie Witkacy musi rozwikłać kolejną, w swojej policyjnej karierze, zbrodnię. Jednak znalezienie rozwiązania sprawy wydaje się być łatwiejsze, niż poskromienie butnej nastolatki. Na dodatek jest jeszcze pewien Sęp, który również miesza w życiu policjanta, co wprowadza jeszcze więcej chaosu. Witkacy nie ma innego wyjścia, musi zapanować nad tym bałaganem... Książka jest idealnym poprawiaczem nastroju. Zbyt szybko się...