poniedziałek, 12 maja 2014

Zawsze spadają na cztery łapy... "Koty" Jane Burton

Każdy, kto ma kota lub psa, to wie, że zwierzęta miewają różne humory, przeróżne potrzeby, a ludzie nie zawsze potrafią prawidłowo zrozumieć ich mowę ciała. Właśnie w niezwykły świat naszych braci mniejszych wprowadza czytelników wydana przez Wydawnictwo Olesiejuk publikacja "Koty" autorstwa Jane Burton.

Jane Burton jest miłośniczką zwierząt. Jane Burton (rocznik 1966) mieszka i pracuje w australijskim mieście Melbourne. Jej fotografie były prezentowane w wielu prestiżowych galeriach, np. w National Gallery of Victoria, Tasmanian Museum and Art Gallery, Newcastle Region Art Gallery, Monash University, Melbourne and Monash Gallery of Art. Pierwsze opublikowane przez nią prace przedstawiały zwierzęta – były one ilustracjami do książek i magazynów. Razem z mężem odwiedziła różne zakątki świata, gdzie fotografowała dziką przyrodę. Zrobiła też kilka filmów przyrodniczych dla telewizji.

"Koty" to pozycja licząca 123 strony, na których znajdują się fotografie przeróżnych ras kotów. Każdy jest ukazany w innej pozycji ciała. Obok zdjęć są zamieszczone przeróżne tematyczne ciekawostki ujęte w formie sentencji lub przysłowia, które poszerzają wiedzę o popularnych futrzakach. Jest to jednak przede wszystkim album, a nie poradnik o kotach, ale i tak w bardzo prosty sposób przekazuje cenne informacje. Fotografie są piękne, czasem zabawne. Polecam każdemu miłośnikowi kotów.Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Olesiejuk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...