Przejdź do głównej zawartości

Zawsze spadają na cztery łapy... "Koty" Jane Burton

Każdy, kto ma kota lub psa, to wie, że zwierzęta miewają różne humory, przeróżne potrzeby, a ludzie nie zawsze potrafią prawidłowo zrozumieć ich mowę ciała. Właśnie w niezwykły świat naszych braci mniejszych wprowadza czytelników wydana przez Wydawnictwo Olesiejuk publikacja "Koty" autorstwa Jane Burton.

Jane Burton jest miłośniczką zwierząt. Jane Burton (rocznik 1966) mieszka i pracuje w australijskim mieście Melbourne. Jej fotografie były prezentowane w wielu prestiżowych galeriach, np. w National Gallery of Victoria, Tasmanian Museum and Art Gallery, Newcastle Region Art Gallery, Monash University, Melbourne and Monash Gallery of Art. Pierwsze opublikowane przez nią prace przedstawiały zwierzęta – były one ilustracjami do książek i magazynów. Razem z mężem odwiedziła różne zakątki świata, gdzie fotografowała dziką przyrodę. Zrobiła też kilka filmów przyrodniczych dla telewizji.

"Koty" to pozycja licząca 123 strony, na których znajdują się fotografie przeróżnych ras kotów. Każdy jest ukazany w innej pozycji ciała. Obok zdjęć są zamieszczone przeróżne tematyczne ciekawostki ujęte w formie sentencji lub przysłowia, które poszerzają wiedzę o popularnych futrzakach. Jest to jednak przede wszystkim album, a nie poradnik o kotach, ale i tak w bardzo prosty sposób przekazuje cenne informacje. Fotografie są piękne, czasem zabawne. Polecam każdemu miłośnikowi kotów.Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Olesiejuk.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.