poniedziałek, 26 maja 2014

Wiosna,wiosna w pełni więc.. coś dla lubiących posiedzieć w ogrodzie „Poradnik ogrodnika” David Curnock i Elżbieta Adamska

Poradnik ogrodnika”, którego autorami są David Curnock i Elżbieta Adamska, to kolejna już książka o ogrodnictwie i roślinach, którą opisuję.
Poradnik ten to 84 praktyczne porady i kalendarz ogrodnika. Każda porada zawiera szczegółowe rozpoznanie problemu, a następnie sposób jego rozwiązania opisany językiem przystępnym dla zwykłego działkowca, ogrodnika czy też osoby chcącej posadzić coś na balkonie lub tarasie.


Dowiadujemy się z niej, co robić, aby drzew, krzewów, warzyw lub owoców i sadzonek nie niszczyły szkodniki. Przeczytamy też, jak mamy sadzić warzywa i inne rośliny tak, aby zapewnić im jak najlepsze warunki wzrostu.
Po lekturze będziemy wiedzieli, co robić, gdy chcemy zebrać nasiona roślin i posiać je za rok. Pokazane są też sposoby odpowiedniego doboru miejsc sadzenia drzew względem ich wysokości i miejsca, gdzie będą dobrze rosły. Nauczymy się również, jakie narzędzia są niezbędne do pracy w ogrodzie oraz jak je właściwie dobrać. Książka zawiera także bardzo wiele innych naprawdę praktycznych i przydatnych porad. Po 84 poradzie zaczyna się kalendarz ogrodnika autorstwa Elżbiety Adamskiej, który pomaga nam pamiętać o poszczególnych etapach pracy w ogrodzie, działce i nie tylko.


Poradnik zawiera piękne ilustracje, jest wydrukowany na bardzo dobrej jakości papierze, co minimalizuje prawdopodobieństwo przedarcia strony w trakcie kartkowania. Użyta została odpowiednia czcionka, która przy dłuższym czytaniu nie męczy oczu. W poradniku jest również miejsce na własne notatki, spostrzeżenia czy plany do zrealizowania. Wydawnictwo zadbało również o ładną oprawę graficzną i okładkę trudniej ulegającą niszczeniu.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...