Przejdź do głównej zawartości

Wiosna,wiosna w pełni więc.. coś dla lubiących posiedzieć w ogrodzie „Poradnik ogrodnika” David Curnock i Elżbieta Adamska

Poradnik ogrodnika”, którego autorami są David Curnock i Elżbieta Adamska, to kolejna już książka o ogrodnictwie i roślinach, którą opisuję.
Poradnik ten to 84 praktyczne porady i kalendarz ogrodnika. Każda porada zawiera szczegółowe rozpoznanie problemu, a następnie sposób jego rozwiązania opisany językiem przystępnym dla zwykłego działkowca, ogrodnika czy też osoby chcącej posadzić coś na balkonie lub tarasie.


Dowiadujemy się z niej, co robić, aby drzew, krzewów, warzyw lub owoców i sadzonek nie niszczyły szkodniki. Przeczytamy też, jak mamy sadzić warzywa i inne rośliny tak, aby zapewnić im jak najlepsze warunki wzrostu.
Po lekturze będziemy wiedzieli, co robić, gdy chcemy zebrać nasiona roślin i posiać je za rok. Pokazane są też sposoby odpowiedniego doboru miejsc sadzenia drzew względem ich wysokości i miejsca, gdzie będą dobrze rosły. Nauczymy się również, jakie narzędzia są niezbędne do pracy w ogrodzie oraz jak je właściwie dobrać. Książka zawiera także bardzo wiele innych naprawdę praktycznych i przydatnych porad. Po 84 poradzie zaczyna się kalendarz ogrodnika autorstwa Elżbiety Adamskiej, który pomaga nam pamiętać o poszczególnych etapach pracy w ogrodzie, działce i nie tylko.


Poradnik zawiera piękne ilustracje, jest wydrukowany na bardzo dobrej jakości papierze, co minimalizuje prawdopodobieństwo przedarcia strony w trakcie kartkowania. Użyta została odpowiednia czcionka, która przy dłuższym czytaniu nie męczy oczu. W poradniku jest również miejsce na własne notatki, spostrzeżenia czy plany do zrealizowania. Wydawnictwo zadbało również o ładną oprawę graficzną i okładkę trudniej ulegającą niszczeniu.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…