Przejdź do głównej zawartości

Coś dla zdrowia i relaksu.."Zdrowe domowe SPA" Margie Hare

Każda praca bywa męcząca. Być może spędzasz wiele godzin dziennie w biurze, przy komputerze lub po prostu potrzebujesz zregenerować siły po stresującej dniówce albo nocce. Jak najszybciej i najlepiej wypocząć, żeby nabrać energii na kolejne długie godziny pracy? Otóż sekrety prawdziwego relaksu zdradza Margie Hare w swojej książce "Zdrowe domowe SPA". Wystarczy zapoznać się ze wskazówkami i znaleźć drugą osobę do pomocy. Myślę, że to nie są trudne do spełnienia warunki, prawda?Autorka na wstępie omawia masaż aromaterapeutyczny, przekazuje istotne informacje o olejkach eterycznych oraz przybliża zasady ich działania. Opisuje podstawowe zasady tego masażu, jego zalety oraz zwraca uwagę na konieczność zastosowania specjalnych środków ostrożności. Czytelnik poznaje podstawy odmierzania dawek oraz skład zestawu dla amatora. Zaprezentowane są też sekwencje masażu aromaterapeutycznego – od wstępu (plecy i pośladki) po zakończenie (masaż rozcierający). Od strony 40 autorka koncentruje się na najbardziej popularnych olejkach eterycznych, do których należą między innymi: bazylia, bergamotka, cedr, rumianek, geranium, imbir, jaśmin, grejpfrut, szałwia, tymianek, melisa, majeranek, cytryna, mandarynka i kilka innych. Na zakończenie wymienione są bardzo cenne sposoby leczenia powszechnych dolegliwości (terapia komplementarna) oraz można zgłębić wiedzę na temat olejków eterycznych przydatnych na różne dolegliwości.

Osobiście znam trochę techniki masażu rozluźniającego mięśnie, ścięgna. Miałam okazję podszkolić się nieco w trakcie pobytu na oddziale rehabilitacji ogólnoustrojowej. Z tego powodu kilka osób tam poznanych sugerowało, żebym została zawodową masażystką, ale jednak wolę związać swoją przyszłość z pasją do książek. Jednakże uważam, że dobry masaż przyda się każdemu i dlatego przeczytałam "Zdrowe domowe SPA". Uważam, że jest to lektura bardzo interesująco napisana. Wszystko wyjaśniane jest szczegółowo, ale przy okazji w przystępny nawet dla laika sposób, co szczególnie ułatwiają fotografie przedstawiające wszystko metodą krok po kroku. Poradnik jest zapakowany w zestawie z masażerami oraz tarką do stóp. Polecam.

Na koniec chciałabym podziękować za pomoc i wsparcie fizjoterapeutkom: pani Magdzie, pani Zofii, pani Monice Foriasz, pani dr Agacie oraz paniom Renacie i Beacie ze szpitala za to, że zawsze mogłam z nimi porozmawiać o książkach i w razie potrzeby dostać małe upomnienie w kilku sprawach. Mam nadzieję, że któraś z wymienionych osób przeczyta te słowa w najbliższym czasie. Ślę pozdrowienia.Recenzja dla:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…