czwartek, 29 maja 2014

Coś dla zdrowia i relaksu.."Zdrowe domowe SPA" Margie Hare

Każda praca bywa męcząca. Być może spędzasz wiele godzin dziennie w biurze, przy komputerze lub po prostu potrzebujesz zregenerować siły po stresującej dniówce albo nocce. Jak najszybciej i najlepiej wypocząć, żeby nabrać energii na kolejne długie godziny pracy? Otóż sekrety prawdziwego relaksu zdradza Margie Hare w swojej książce "Zdrowe domowe SPA". Wystarczy zapoznać się ze wskazówkami i znaleźć drugą osobę do pomocy. Myślę, że to nie są trudne do spełnienia warunki, prawda?Autorka na wstępie omawia masaż aromaterapeutyczny, przekazuje istotne informacje o olejkach eterycznych oraz przybliża zasady ich działania. Opisuje podstawowe zasady tego masażu, jego zalety oraz zwraca uwagę na konieczność zastosowania specjalnych środków ostrożności. Czytelnik poznaje podstawy odmierzania dawek oraz skład zestawu dla amatora. Zaprezentowane są też sekwencje masażu aromaterapeutycznego – od wstępu (plecy i pośladki) po zakończenie (masaż rozcierający). Od strony 40 autorka koncentruje się na najbardziej popularnych olejkach eterycznych, do których należą między innymi: bazylia, bergamotka, cedr, rumianek, geranium, imbir, jaśmin, grejpfrut, szałwia, tymianek, melisa, majeranek, cytryna, mandarynka i kilka innych. Na zakończenie wymienione są bardzo cenne sposoby leczenia powszechnych dolegliwości (terapia komplementarna) oraz można zgłębić wiedzę na temat olejków eterycznych przydatnych na różne dolegliwości.

Osobiście znam trochę techniki masażu rozluźniającego mięśnie, ścięgna. Miałam okazję podszkolić się nieco w trakcie pobytu na oddziale rehabilitacji ogólnoustrojowej. Z tego powodu kilka osób tam poznanych sugerowało, żebym została zawodową masażystką, ale jednak wolę związać swoją przyszłość z pasją do książek. Jednakże uważam, że dobry masaż przyda się każdemu i dlatego przeczytałam "Zdrowe domowe SPA". Uważam, że jest to lektura bardzo interesująco napisana. Wszystko wyjaśniane jest szczegółowo, ale przy okazji w przystępny nawet dla laika sposób, co szczególnie ułatwiają fotografie przedstawiające wszystko metodą krok po kroku. Poradnik jest zapakowany w zestawie z masażerami oraz tarką do stóp. Polecam.

Na koniec chciałabym podziękować za pomoc i wsparcie fizjoterapeutkom: pani Magdzie, pani Zofii, pani Monice Foriasz, pani dr Agacie oraz paniom Renacie i Beacie ze szpitala za to, że zawsze mogłam z nimi porozmawiać o książkach i w razie potrzeby dostać małe upomnienie w kilku sprawach. Mam nadzieję, że któraś z wymienionych osób przeczyta te słowa w najbliższym czasie. Ślę pozdrowienia.Recenzja dla:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...