Przejdź do głównej zawartości

Coś dla Łasuchów czyli... "Ciastka, ciasta, ciasteczka" Jan Czernikowski

Niektóre z nastolatek z czasem zaczynają próbować same coś ugotować, smażyć lub upiec. Ja osobiście należę do tej ostatniej grupy, ale nie tylko do niej, bowiem wolę raczej eksperymentować z gotowaniem w kuchni, niż trzymać się sztywno przepisu. Oglądam też czasem programy kulinarne i jeśli mnie coś zainteresuje, to wtedy próbuję to powtórzyć u siebie w domu. Jednak jak na razie bardziej potrafię ugotować, niż upiec, więc postanowiłam sięgnąć po książkę kucharską, która zawiera przepisy na same słodkości.
Książka „Ciastka,ciasteczka, ciasta” autorstwa Jana Czernikowskiego, wydana nakładem Wydawnictwa Olesiejuk, to pozycja, która zawiera aż 511 szczegółowych przepisów na słodkie wyroby cukiernicze. Są to, opisane najprościej jak jest to możliwe - metodą krok po kroku, sposoby pieczenia między innymi kilkunastu rodzajów tortów, mazurków, pączków, faworków, serników, ciastek, precli, obwarzanek, placków, herbatników, babeczek, rolad, słodkich bułeczek, rogalików i wielu innych smakołyków. Jak na książkę kucharską, to ta pozycja zawiera bardzo mało ilustracji gotowych wypieków, bowiem jest ich tu tylko 16 na tak dużo przepisów, lecz w pewnym stopniu rekompensują to rysunki przy konkretnym przepisie. Mimo tych niedociągnięć, stwierdzam szczerze, że książka jest przydatna przy uczeniu się podstaw pieczenia i wyrobu ciasta na poszczególne łakocie. Wydawnictwo zadbało o ładną szatę graficzną książki, która jest w dodatku w twardej oprawie, co jest plusem, bowiem książka nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu.Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu:


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.