poniedziałek, 17 marca 2014

Prawdziwa przygoda „Sklepik Okamgnienie” - Pierdomenico Baccalario

Okładka książki Sklepik Okamgnienie. Walizka pełna gwiazd
źródło
„Sklepik okamgnienie” to książka autorstwa Pierdomenico Baccalario.
Jest ona doskonałą powieścią dla dzieci, jak również dla dorosłych. Oprawa graficzna niewiarygodnie przyciąga i zachęca do lektury.
Pierdomenico Baccalario urodził się 6 marca 1974 roku w Acqui Terme. Pisał już w liceum, a w czasie studiów zdobył nagrodę Battello a Vapore za powieść „La strada del guerriero” ( Droga wojownika). Lubi podróżować.

Akcja powieści toczy się w Szkocji, gdzie poznajemy Finley'a McPhee mieszkającego w niewielkim miasteczku Applecross. Chłopiec uwielbia łowić ryby, co jest największą atrakcją w tej miejscowości. Nawet wagaruje, żeby poświęcać się temu hobby. Jego rodzice dowiadują się o zaniedbywaniu nauki szkolnej i proszą wielebnego Prospera o nałożenie na Finley'a kary. W ramach pokuty chłopiec wykonuje różne prace, aż w końcu zostaje zastępcą listonosza. Ta monotonna praca pozwala mu jednak poznać Aiby Lily, która robi na nim spore wrażenie. Dowiaduje się, że dawno temu mieszkali tu jej krewni. Bliscy dziewczyny wrócili do Applecross, aby otworzyć sklepik o nazwie „Okamgnienie”. Jednak za nimi podążyli też ich wrogowie.
Finleya czeka wiele niespodzianek związanych z Aiby i jej rodziną. Nawet nie wie, jak bardzo zmieni się jego życie.


Jest to powieść tajemnicza, magiczna i bajkowa. Niezwykłe ilustracje dodają uroku książce. Kiedy „Sklepik Okamgnienie” wpadł w moje ręce, to czytanie pochłonęło mnie bez reszty. Książka nie tylko wciąga, ale i całkowicie odrywa czytelnika od rzeczywistości. Jest to powieść, którą polecę każdemu.


Recenzja dla:


1 komentarz:

  1. Jakoś mnie nie rwie do tej książki, nawet mimo twojej dobrej recenzji. :D

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...