Przejdź do głównej zawartości

Grzegorz Hybiak - „Stowarzyszenie Aniołów”: E-book

„Stowarzyszenie Aniołów” to pierwsza powieść w formacie ebooka, którą miałam przyjemność czytać. Jest to również opowieść o dobrym człowieku. Po tej pozycji nie spodziewałam się zbyt wiele, ponieważ obawiałam się, że będzie to kolejna typowa powieść o aniołach. Jednak okazała się inteligentną lekturą.
Stowarzyszenie aniołów
Autor książki mieszka w Poznaniu, gdzie studiował na Uniwersytecie Ekonomicznym. Do niedawna pracował w agencji reklamowej. Od wielu lat jest czynnym miłośnikiem sportu i samodoskonalenia.

Główny bohater to Robert, trzydziestoletni mężczyzna, mający pracę, znajomych, ulubione lokale. Wiedzie poukładane życie. Pewnego dnia, w czasie przerwy w pracy, spotyka anioła – Alberta Solskiego, który chce odmienić jego żywot. Cena jest bardzo wysoka. W zamian za szansę na ciekawsze życie nasz bohater musi poświęcić się idei głoszonej przez nieznajomego. Po długim namyśle Robert decyduje się zaryzykować i zostawia za sobą przeszłość. W tym celu dostaje się do tajnego stowarzyszenia i ryzykuje życiem podczas wypełniania trudnych misji. Po drodze spotyka wyjątkową przyjaźń, odkrywa mroczne tajemnice i słodkie sekrety. Odnajduje prawdziwą miłość, ale też napotyka ludzi ogarniętych bezduszną chciwością.

Dokąd zaprowadzi go ta przygoda?

„Stowarzyszenie Aniołów” to opowieść, w której bezgraniczne okrucieństwo zderza się z głęboką miłością i przyjaźnią. Ukazuje skutki złych oraz dobrych wyborów,wartość przyjaźni oraz siłę mamony. Książka jest tak skomponowana, że znajdziemy w niej niezwykłą atmosferę, przebłyski humoru i sporo ciekawych pomysłów oraz zwiedzimy kawałek świata. Język jest zrozumiały, wielkość czcionki w ebooku jest idealnie dopasowana. Jest to książka zmuszająca czytelnika do refleksji nad własnymi wyborami w życiu.Recenzja dla:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.