Przejdź do głównej zawartości

Z notesem w blogosferze, czyli poznaj blogerów.


źródło

Jak to w życiu bywa każdy z nas ma swoje ulubione rzeczy, kolory, sposoby na nudę, książki, filmy ect., tak samo mamy swoich  mniej lub bardziej lubianych pisarzy polskich i zagranicznych. Często nawet preferujemy pozycje kilku wydawnictw, lecz czasem nie świadomie trzymamy się tych konkretnych wydawców. Chcąc sprawdzić jak to jest w gronie blogerów zadałam im dwa pytania, a oto i one:
"Czy wolą czytać polskich czy zagranicznych pisarzy?" oraz "Czy mają swoje ulubione wydawnictwo, po którego pozycje najczęściej sięgają."


Zapewne jesteście ciekawi co z tego wyszło.

Wyniki tej ankiety  są takie:


 • Większość blogerów częściej czyta powieści zagranicznych pisarzy ( raczej przypadkiem niż celowo, choć są też osoby, które zraziły się do polskich autorów i ostrożnie podchodzą do ich twórczości)
 • Blogerzy mają swoich ulubionych pisarzy wśród autorów z polski jak i zagranicy.
 •  Mają oni też kilka wydawnictw, których pozycje najczęściej czytają.
Teraz kolej na to, abym ja odpowiedziała na te pytania uchylając rąbka tajemnicy o sobie. A więc jeśli chodzi o ulubionych pisarzy to są nimi Polacy i obcokrajowcy. Polscy to:

 • Aneta Jadowska 
 • Jakub Ćwiek
i pewnie kilku innych niedawno debiutujących lub nie, lecz za dużo ich ;)

Zagraniczni:
 • Patricia Briggs
 • Siostry Bronte
 • J.R Rain
 • Nick Spalding
 • G. Simsion
 • Kai Meyer
 • Mira Grant i kilku innych. 
Co do wydawnictw mam kilka swoich ulubionych, których pozycje mi odpowiadają, lecz nie jest to jednoznaczne z sztucznym trzymaniem się ich i nie czytani pozycji z innych wydawnictw.


Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o mnie przyślijcie mi mailem pytania na pewno na nie odpowiem w poście. ;)Komentarze

 1. Ja zauważyłam, że najbardziej odpowiadają mi książki wydawnictwa Muza. Co do autorów i ich pochodzenia... nieważne zagraniczny czy Polski, ważne żeby książka była dobra :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.