Przejdź do głównej zawartości

Wieści niesione na wietrze, czyli zapowiedzi Wydawnictwa Fabryka Słów.

Kochani, 

wielu z Was zapewne czytało, lubi i oczekuje kolejnego tomu intrygującej oraz okraszonej ogromną ilością humoru  heksalogi o wiedźmie, policjantce, która prowadzi niezwykłe życie. Ja sama czytałam wszystkie dotychczasowo wydane tomy przygód tej nieprzewidywalnej wiedźmy. Mimo tego, że czytam powieści wielu zagraniczny pisarzy miło jest zapoznać się z serią polskiej pisarki Anety Jadowskiej i dojść do wniosku, że mimo tego co mówią niektórzy ludzie są w Polsce autorzy jak autorka serii o Dorze Wilk i Jakub Ćwiek, którzy moim zdaniem dorównują pisarskim potencjałem zagranicznym twórcą powieści.
Tak więc mam dla was pewną wiadomość o kolejnym tomie przygód rudej wiedźmy. Otóż 14 marca tego roku ukaże się w sprzedaży 4 tom "Wszystko zostaje w rodzinie", którego jestem bardzo ciekawa i gdy tylko nadejdzie dzień jego premiery pospieszę do księgarni po egzemplarz na moją półeczkę perełek. A tak oto wygląda okładka tej książki. Mi się bardzo podoba. A wam?


A teraz czas na część drugą tego postu. Mianowicie już wkrótce pojawi się ekranizacja książki Jacka Piekary "Ja, inkwizytor" Powieści niestety nie czytałam, lecz może kiedyś w chwili wolnej po nią sięgnę, natomiast czytelników, którzy są po lekturze powieści zachęcam do obejrzenia ekranizacji choćby dla tego aby sprawdzić jak reżyser podołał zadaniu odzwierciedlenia wydarzeń powieści. A oto jedno z zdjęć z planu.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.