Przejdź do głównej zawartości

„Obcy” Maks Frei

źródło
„Obcy” autorstwa Maksa Freia to niezwykła powieść fantasy składająca się z kilku połączonych ze sobą części. Jest to również rosyjski bestseller.


Maks Frei, a właściwie Swietłana Juriewna Martynczik urodziła się w Odessie w 1965 roku. Na początku uczyła się w wiejskiej szkole, później zajmowała się malarstwem i brała udział w projektach artystycznych. Obecnie mieszka w Wilnie.

Główny bohater, Sir Maks, zostaje przeprowadzony z naszego globu do magicznego miasta Echo przez Juffina Halleya, Najszacowniejszego Zwierzchnika. Nie tęskni on za swoim światem, w którym prowadził nudne życie. Od teraz jako Nocne Oblicze Najszacowniejszego Zwierzchnika Maks będzie w Małym Tajnym Wojsku Wywiadowczym rozwiązywał zagadki i poznawał swoje magiczne umiejętności, zgłębiał wiedzę o miejscu swojego obecnego pobytu, poznawał przeszłość swoich kolegów z pracy, spotykał niezwykłe osoby, a także przerażał wszystkich własnym stylem jazdy.
Poza Maksem poznajemy Sir Melifaro – gadatliwego i niedojrzałego, lecz oddanego przyjaciela oraz Dzienne Oblicze, Sir Shurf Lonley – Lockley – spokojnego, wzorowego pracownika, który ma śmiercionośne ręce, Lady Melamori – miłą i inteligentną współpracowniczkę oraz Sir Kofa Joch – starego i niezawodnego pracownika, a dowodzi nimi Juffin Halley oraz kilka innych osobowości.

Kompozycja opowiadań jest tak skonstruowana, że wymusza czytanie ich po kolei, bowiem jest to jedyny sposób, żeby uniknąć zamętu. Całość jest poprzedzona wstępem, z którym należy się zapoznać, żeby zrozumieć istotę książki.
Historie wciągają, a bohaterowie szybko przypadają nam do gustu. Zanim się obejrzymy, to nasza przygoda z Maksem z Echo dobiegnie końca.
Książka jest napisana wyważonym językiem, styl jest również dobry. Ma ona w sobie też sporą dawkę błyskotliwego humoru, ironii, baśniowości oraz intryg detektywistycznych.
Opis wykreowanej przez autorkę rzeczywistości jest tak barwny, że nie ma najmniejszego problemu z wyobrażeniem sobie tego niezwykłego miasta i jego mieszkańców.
Odważę się stwierdzić, że świat w tej powieści jest tak samo niezwykły jak ten wymyślony przez
J. K Rowling w sadze o Harrym Potterze.
Polecam.


Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu ZYSK i S-KA.
Tytuł: „Obcy”
Autor:  Maks Frei
Wydawnictwo: ZYSK i S-KA
Ilość stron: 625

Gatunek: Fantasy

Komentarze

  1. Skoro piszesz, że jest tak dobrze jak w Potterze, to muszę przeczytać :)

    naczytane.blog.pl

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…