Przejdź do głównej zawartości

Co nowego w styczniu na półeczke?

Styczeń to miesiąc jak zwykle zapracowany szkoła w końcu w połowie roku i czas na podciąganie ocen semestralnych, projekty z przedsiębiorczości oraz historia. A do tego wszystkiego urodziny i coraz większy brak czasu na pasje jednak, nie aż tak całkiem bez czytania w tym miesiącu się obyło, chłodnym jak to w zimie bywa. W styczniu przeczytałam takie książki:

  • "Wyjątkowy depozyt" - bardzo ciekawa oraz z odrobiną humoru
  • "Ginko. Księżycowy miesiąc"
  • "Rozkosze nocy" - mały eksperyment czytelniczy ;)
  • "Błękit i mrok" - zaległa z grudnia, strasznie nudna. 
  • "Przeznaczenie moc żywiołów" - bez komentarza
  • "Przebudzenie Arkadii" - czekam na część 2 przygód Rossy
  • "Śnieżka musi umrzeć" - świetny kryminał
  • "Miłość bez końca" - Przedpremierowo, powieść obyczajowa; love story z historią w tle. Polecam :)

Zamierzam też za jakiś czas urozmaicić trochę bloga dodając nową tematykę. Zabrać  się ostro do nauki prawa handlowego oraz przeczytać kolejne stosy świetnych powieści i nie tylko...bo chcę powrócić do robienia samodzielnie biżuterii.


A wam jak minął styczeń?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.