Przejdź do głównej zawartości

„Wyjątkowy depozyt” - Carol Snow

Wyjątkowy depozyt” to powieść autorstwa Carol Snow poruszająca temat in vitro, który ostatnio jest popularny. Budzi on różne skrajne emocje w zależności od światopoglądu. W książce jednak mamy do czynienia nie z dramatem, a całkiem humorystyczną opowieścią. Dialogi pomiędzy bohaterami są po prostu świetne, momentami śmiałam się z nich prawie do łez.

Okładka książki Wyjątkowy depozytAkcja toczy się w Ameryce. Poznajemy trzy kobiety. Dwie z nich to Laura, prawniczka samotnie wychowująca syna imieniem Ian oraz Wendy, mężatka z dwójką niesfornych bliźniaków. Trzecia to Vanessa, dziewczyna głównego bohatera. Łączy ich dawca numer 613, który zdeponował swój życiodajny płyn... w banku nasienia.
Ma na imię Eric i Vanessa chce, żeby jej się oświadczył, na co nie jest jeszcze gotowy. Laura pragnie rodzeństwa dla Iana. Natomiast Wendy chcę się dowiedzieć, po kim jej dzieci są takie agresywne. Drogi całej czwórki zaczynają się splatać ze sobą.
Jak potoczy się życie Erica i Vanessy?
Czy Laura i Wendy osiągną to czego pragną?
Tego Wam nie zdradzę, aby nie odebrać przyjemności poszukiwania odpowiedzi podczas lektury.

Autorka porusza ważne kwestie. Z jej powieści można się przy okazji wiele dowiedzieć o genetyce człowieka. W książce jest dużo fragmentów wywołujących śmiech, a to za sprawą nieskomplikowanej fabuły i lekkiego pióra autorki. Pisarka w swojej książce stawia dwa naprawdę ważne pytania: „Czy dawca nasienia może być uznany za ojca dziecka ?„ oraz „Czy istnieje prawo dziecka do poznania biologicznych rodziców ?”. Są to również pytania istotne z etycznego i moralnego punktu widzenia, na które trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Jednak jedna z bohaterek powieści, Laura, twierdzi: „Poza tym pokrewieństwo to jeszcze nie rodzina, ja powinnam to wiedzieć najlepiej.” Jak najbardziej polecam tę pozycję każdemu, kto lubi poczytać coś ciekawego, a zarazem poszerzającego wiedzę.
Za książkę dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.


Media Rodzina

Tytuł:”Wyjątkowy Depozyt”
Autor: Carol Snow
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron:386
Gatunek: Powieść obyczajowa


Ocena: 10/10


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.