Przejdź do głównej zawartości

„Błękit i mrok” - Agaty Niedroszlańskiej

Błękit i mrok - Agata Niedroszlańska„Błękit i mrok” to powieść polskiej pisarki Agaty Niedroszlańskiej, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Novae Res. Już sama okładka i znajdujący się tam opis zachęcają do lektury, a więc spodziewając się wyjątkowo interesującej książki, zabrałam się za czytanie.

Anna jest zwyczajną dziewczyną, która jako dziecko straciła swoich rodziców. Po ich śmierci, zamieszkała z ciocią. Anna jest wesołą, sympatyczną osiemnastolatką, lubianą w szkole. Pewnego dnia w trakcie szkolnego apelu Ania zasłabła. Pomaga jej przystojny nieznajomy, który potem nagle znika. W czasie imprezy z okazji zakończenia szkoły znów spotyka tajemniczego chłopaka, który, jak się okazuje – ma na imię Dawid. Dziewczyna podejrzewa, że nastolatek ma coś do ukrycia.
Bohaterka zakochuje się w Dawidzie bez pamięci. Anna ma również swojego Anioła Stróża o imieniu Mateusz i mroczne sny o bestii. Podczas kolejnego spotkania z Dawidem dowiaduje się, że nie jest on człowiekiem, lecz bestią z jej snów, zamieszkującą piekło gdzie odbywa karę. Okazuje się, że Mateusz także darzy Annę gorącym uczuciem. Gdzie w tym wszystkim są czarne charaktery? W roli tego złego występuje Tomasz, prawa ręka diabła, czyli władcy piekieł. On też czegoś od Ani chce, lecz sam nie wie dokładnie czego. Atmosfera staje się zagęszczona, kiedy okazuję się, że również „zły” Tomasz ulega czarowi dziewczyny i zaczyna się w niej zakochiwać.

Moim zdaniem, powieść jest strasznie nudna i przesłodzona. Ciągłe powtarzanie „Kocham Cię” w książce powoduje, że staje się mdła.
„Błękit i Mrok” przeczytałam dość szybko, ale kontynuowałam raczej z przymusu, niż chęci, bowiem dopiero na samym końcu książki akcja nabiera tempa. Niestety znaczna jej część to opisy miłości Anny i Dawida oraz cierpienia Mateusza.
Postać Anny wyróżnia się na tle innych bohaterów, a jej konkretna osobowość sprawia, że odebrałam ją bardzo pozytywnie. Jednak dla mnie to trochę za mało.
Niestety nie polecam tej książki osobom zaczynającym czytać powieści z gatunku paranormal romance. Po takiej lekturze można się zrazić do takiej literatury.


Za książkę dziękuję Wydawnictwu Novae Res.


Tytuł: „Błękit i Mrok”
Autor: Agata Niedroszlańska
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 218
Gatunek: Fantasy (Paranormal romanse)


Ocena: 1/10


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.