Przejdź do głównej zawartości

"Projekt Rosie" - Graeme Simsion

„Projekt Rosie” to trzecia książka z serii”Gorzka Czekolada”, którą miałam okazję przeczytać. Ta seria z każdą kolejną powieścią jest coraz bardziej zachwycająca. Tym razem autorem jest Graeme Simsion.

Główny bohater powieści to Don Tillman. Don to profesor genetyki, schematyczny naukowiec, żyjący w swoim własnym świecie, delikatnie odstający od normy zachowań prawidłowej dla reszty społeczeństwa. Ma życie poukładane według harmonogramu, w którym nie ma miejsca na wykroczenie poza ramy czasowe przeznaczone na każdy punkt dnia oraz nieplanowane wydarzenia.
Profesor zawsze ma ten sam schemat działania, trzyma się planu dnia i wydaje się, że mu to odpowiada. Pewnego dnia ten lekko szalony genetyk postanawia znaleźć sobie żonę i w tym celu rozpoczyna projekt „Żona”. Sporządza kilkunastostronicowy kwestionariusz, którym zawarte są wymagania i kryteria jakie musi w stu procentach spełniać kandydatka na jego małżonkę. Niespodziewanie w życiu naszego bohatera pojawia się Rosie. Dziewczyna w ogóle nie spełnia wymagań profesora wobec potencjalnej kandydatki na żonę, lecz wcale nie musi ich spełniać dlatego, że jest znajomą jego przyjaciela, poszukująca swojego biologicznego ojca. W tym celu idzie do Dona, genetyka specjalisty. Dla Tillmana na początku jest to tylko chwilowe opóźnienie w realizacji projektu „Żona”, lecz mimo to pomaga jej w odnalezieniu ojca. W czasie trwania projektu „Ojciec” Rosie staje się dla genetyka kimś więcej. Czy uda się pogodzić żywiołowe podejście tej zwariowanej ze schematycznym życiem Dona? Tego dowiecie się sami podczas lektury tej książki.

„Projekt Rosie” komedia romantyczna, w której akcja ma naprawdę szybkie tempo rozwoju wydarzeń. Wyróżnia się ona spośród schematycznych komedii romantycznych niespotykanym humorem znajdującym się na prawie każdej stronie powieści. Barwna plejada postaci wyróżnia się na tle bohaterów większości komedii romantycznych, a ich perypetie wielokrotnie wywołały na mojej twarzy uśmiech. Czytając dobrze się bawiłam, więc gdy kończyłam lekturę chciałam, aby to jeszcze nie był koniec przygody z Rosie i Donem. Polecam na nudę oraz poprawę humoru.
Za książkę dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.


Tytuł: „Projekt Rosie”
Autor: Greame Simsion
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 319
Gatunek: Komedia romantyczna
Ocena:10/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…