Przejdź do głównej zawartości

"Miłość... z obu stron" - Nick Spalding

Miłość...z obu stronDo przeczytania „Miłości... z obu stron” zachęcił mnie ciekawy tytuł, który zapowiada powieść o miłości, randkach i szukaniu tej jedynej w swoim rodzaju, wymarzonej osoby, z którą chcemy spędzić resztę życia. Jest to książka opisująca trudy poszukiwania miłości, upadki i wzloty osób, które szukają drugiej połówki. Autorem jest Nick Spalding, który mieszka w południowej Anglii z narzeczoną.

W powieści „Miłość... z obu stron” są opisane perypetie miłosne Jamiego Newmana i Laury McIntyre, dwójki singlów szukających swojej drugiej połówki. Biorą udział w randkach w ciemno oraz tzw. fast date (szybkich randkach). Główni bohaterowie piszą bloga (Jamie) i pamiętnik(Laura), w których opisują swoje niepowodzenia w znalezieniu partnerki/partnera, uczucia, wątpliwości związane z wyborem stroju oraz pomysły na to jak sprawić by osiągnąć sukces.
Początek lektury może niektórych zniechęcić do dalszego jej kontynuowania, bowiem w opisach przeżyć obojga bohaterów nie brakuje opisów erotycznych.
Po kilku mniej lub bardziej tragicznie kończących się randkach, wreszcie Jamie i Laura trafiają na siebie. Tutaj opisy przestają być aż tak odważne.
Nie brak tu również naprawdę śmiesznych dialogów, wpadek przyszłej pary i zabawnych sytuacji.

Czytając śmiałam się do łez. Podobała mi się satyra i komizm.
Śledząc te same wydarzenia oczami Laury i Jamiego widzimy jak bardzo różnią się odczucia w konkretnych wydarzeniach u kobiet i mężczyzn.
Postać Jamiego jest dobrze wykreowana, lecz Laura w pewnych momentach nie zachowuje się kobieco.


Powieść Nicka Spaldinga odradzę osobą lubiącym pisane według dawnej formuły romanse.
Ta książka to całkiem nowe spojrzenie na literaturę romantyczną. Po kolejną część na pewno sięgnę.


Za książkę dziękuję Wydawnictwu Muza SA i Business & Culture.Wyświetlanie logo.MUZA.jpg
Tytuł: „Miłość...z obu stron”
Autor: Nick Spalding
Wydawnictwo: Muza są
Ilość stron: 336
Gatunek: Powieść obyczajowa


Ocena: 9,5/10Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…