poniedziałek, 15 czerwca 2015

"Obietnica krwi" - Brian McClellan

Brian McClellan to amerykański pisarz, który napisał trylogię o magach prochowych. W Polsce w maju tego roku ukazał się pierwszy tom zatytułowany "Obietnica krwi". Jest to powieść z gatunku fantastyki epickiej, która ukazuje alternatywną rzeczywistość bardzo podobną do krwawej rewolucji francuskiej. Osobiście zaintrygował mnie opis na okładce, który zachęcił mnie do przeczytania książki.

Zaczyna się od tego, że detektyw Adamat zostaje wciągnięty w wir gwałtownych wydarzeń. Sprawcą całego zamieszania jest marszałek polny Tamas, który usuwa obecnego monarchę z tronu i skazuje go i jego współpracowników na publiczne ścięcie.
Przewrót łatwo zaplanować i zrealizować, ale co dalej?
Co ze społeczeństwem wiernym królowi? W tym oto momencie ma miejsce wszystko oprócz zgody i spokoju w kraju, co wykorzystują wrogie państwa.


Kawałek po kawałku spisek rozpada się na części. Poznajemy jego mechanikę, osoby w niego zamieszane etc. Książka jest sporej objętości, co pozwala na dłuższe czytanie tej wciągającej książki. Ciągle coś się w niej dzieje, totalny brak nudy.
Powieść zasłużyła na miano bestsellera.Ja uciekam do nauki i przepraszam za krótką opinię, ale szkoła, koniec roku....

RECENZJA DLA:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...