Przejdź do głównej zawartości

"Obietnica krwi" - Brian McClellan

Brian McClellan to amerykański pisarz, który napisał trylogię o magach prochowych. W Polsce w maju tego roku ukazał się pierwszy tom zatytułowany "Obietnica krwi". Jest to powieść z gatunku fantastyki epickiej, która ukazuje alternatywną rzeczywistość bardzo podobną do krwawej rewolucji francuskiej. Osobiście zaintrygował mnie opis na okładce, który zachęcił mnie do przeczytania książki.

Zaczyna się od tego, że detektyw Adamat zostaje wciągnięty w wir gwałtownych wydarzeń. Sprawcą całego zamieszania jest marszałek polny Tamas, który usuwa obecnego monarchę z tronu i skazuje go i jego współpracowników na publiczne ścięcie.
Przewrót łatwo zaplanować i zrealizować, ale co dalej?
Co ze społeczeństwem wiernym królowi? W tym oto momencie ma miejsce wszystko oprócz zgody i spokoju w kraju, co wykorzystują wrogie państwa.


Kawałek po kawałku spisek rozpada się na części. Poznajemy jego mechanikę, osoby w niego zamieszane etc. Książka jest sporej objętości, co pozwala na dłuższe czytanie tej wciągającej książki. Ciągle coś się w niej dzieje, totalny brak nudy.
Powieść zasłużyła na miano bestsellera.Ja uciekam do nauki i przepraszam za krótką opinię, ale szkoła, koniec roku....

RECENZJA DLA:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…