Przejdź do głównej zawartości

Dalecy krewni kur.....?

Przez długi czas czytałam książki z listy „zrecenzować”, ale nie pisałam jeszcze o nich. Teraz znalazłam chwilę, żeby napisać o książce dla dzieci. Jest w niej mowa o zwierzętach, które były przodkami dzisiejszych kur. Co to za gatunek? Takie pytanie nasuwa się od razu. Odpowiedź jest prosta i zarazem zabawna. Zna ją autorka książki – Lila Prap oraz pierwsi czytelnicy.

Na pewno nie jest to encyklopedia, chociaż prezentowana jest tutaj wiedza o tych wymarłych dawno temu zwierzętach. Stworzona przez Lilę Prap czytanka przedstawia dzieje znane nam z historii, ale tym razem napisane z humorem i dostosowane do poziomu najmłodszych.

Odpowiednią atmosferę zapewniają rysunki oraz kura, która wypytuje innych o swoich dalekich krewnych.

Odpowiedzi są podparte faktami zaczerpniętymi z encyklopedii.

Kurze dialogi wywołują uśmiech, takie są zwariowane.

Na końcu tej książeczki jest przedstawiony każdy groźnie wyglądający jaszczur, o którym była w niej mowa.

Jak najbardziej polecam lekturę tej książeczki zatytułowanej „Dinozaury?!”, ponieważ to dobra zabawa dla dzieci oraz ich opiekunów.


Recenzja dla:


 Media Rodzina

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.