czwartek, 11 grudnia 2014

"Mroczna Bohaterka. Jesienna Róża" - Abigail Gibbs

"Mroczna Bohaterka. Jesienna Róża" to druga część powieści "Mroczna Bohaterka. Kolacja z wampirem" autorstwa Abigail Gibbs. Nie pisałam o pierwszej książce, lecz to nie znaczy, że bez znajomości wcześniejszej czytałam kolejną.

Abigail Gibbs jest znana w Internecie jako Cansel2. Jest studentką literatury na Oxfordzie. Najbardziej boi się krwi i jest zagorzałą wegetarianką. Zaczęła publikować w Internecie powieść " Mroczna Bohaterka. Kolacja z wampirem", gdy miała 15 lat. Tym podbiła serca Brytyjczyków, a następnie Amerykanów. Po 3 latach zdecydowała się na podbój świata wydawniczego.


Jesienna Róża chodzi do prowincjonalnej szkoły średniej w hrabstwie Devon. Nie jest ona jednak typową uczennicą, bowiem pochodzi z władającej magią rasy Mędrców. Na dodatek jest dziedziczką tytułu książęcego. W szkole pełni też rolę strażniczki, która ma chronić resztę społeczności szkolnej przed złymi mocami i czarną magią stosowaną przez Extermino (wrogich Mędrców). Z powodu ich ataków na pomoc Jesiennej Róży przybywa syn króla Mędrców we własnej osobie. Razem będą musieli stawić czoła przeciwnikom. Po porwaniu Violet Lee, które miało miejsce w tomie pierwszym groźba wybuchu wojny pomiędzy ludźmi, a mrocznymi istotami nadal wisi w powietrzu.
Jak się to wszystko potoczy?

Abigail Gibbs pisze zrozumiałym językiem. W drugiej części serii zmieniają się główni bohaterowie, co jest plusem. Mamy tutaj możliwość bliższego poznania Jesiennej Róży. W powieści w pewnym momencie zastosowana została narracja dwuosobowa: z punktu widzenia Róży i z perspektywy Fallona (księcia Athenei). Postaci z pierwszej części tym razem stanowią tło, lecz przy okazji ważniejszych wydarzeń również się pojawiają.
Jest to powieść lekka, do czytania wówczas, gdy chcemy odpocząć od poważniejszych książek.


Recenzja dla:

Muza S.A.


1 komentarz:

  1. Hm..Słyszało się różne opinie na temat tej książki i całej serii, ale na razie to ja spasuje. Czas pokaże, czy przeczytam :) [ Szept Myśli ]

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...