Przejdź do głównej zawartości

"Mroczna Bohaterka. Jesienna Róża" - Abigail Gibbs

"Mroczna Bohaterka. Jesienna Róża" to druga część powieści "Mroczna Bohaterka. Kolacja z wampirem" autorstwa Abigail Gibbs. Nie pisałam o pierwszej książce, lecz to nie znaczy, że bez znajomości wcześniejszej czytałam kolejną.

Abigail Gibbs jest znana w Internecie jako Cansel2. Jest studentką literatury na Oxfordzie. Najbardziej boi się krwi i jest zagorzałą wegetarianką. Zaczęła publikować w Internecie powieść " Mroczna Bohaterka. Kolacja z wampirem", gdy miała 15 lat. Tym podbiła serca Brytyjczyków, a następnie Amerykanów. Po 3 latach zdecydowała się na podbój świata wydawniczego.


Jesienna Róża chodzi do prowincjonalnej szkoły średniej w hrabstwie Devon. Nie jest ona jednak typową uczennicą, bowiem pochodzi z władającej magią rasy Mędrców. Na dodatek jest dziedziczką tytułu książęcego. W szkole pełni też rolę strażniczki, która ma chronić resztę społeczności szkolnej przed złymi mocami i czarną magią stosowaną przez Extermino (wrogich Mędrców). Z powodu ich ataków na pomoc Jesiennej Róży przybywa syn króla Mędrców we własnej osobie. Razem będą musieli stawić czoła przeciwnikom. Po porwaniu Violet Lee, które miało miejsce w tomie pierwszym groźba wybuchu wojny pomiędzy ludźmi, a mrocznymi istotami nadal wisi w powietrzu.
Jak się to wszystko potoczy?

Abigail Gibbs pisze zrozumiałym językiem. W drugiej części serii zmieniają się główni bohaterowie, co jest plusem. Mamy tutaj możliwość bliższego poznania Jesiennej Róży. W powieści w pewnym momencie zastosowana została narracja dwuosobowa: z punktu widzenia Róży i z perspektywy Fallona (księcia Athenei). Postaci z pierwszej części tym razem stanowią tło, lecz przy okazji ważniejszych wydarzeń również się pojawiają.
Jest to powieść lekka, do czytania wówczas, gdy chcemy odpocząć od poważniejszych książek.


Recenzja dla:

Muza S.A.


Komentarze

  1. Hm..Słyszało się różne opinie na temat tej książki i całej serii, ale na razie to ja spasuje. Czas pokaże, czy przeczytam :) [ Szept Myśli ]

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…