wtorek, 4 listopada 2014

"W poszukiwaniu Grzmiącego smoka" - Sophie i Romio Shrestha oraz "Łamigłówki Zuźki D. Zołzik" - Barbara Park

Dawno nie pisałam o literaturze dla dzieci. Nadszedł czas, żeby to nadrobić. Zabrałam się z tego powodu za książki "W poszukiwaniu Grzmiącego smoka" autorstwa Sophie i Romio Shrestha oraz "Łamigłówki Zuźki D. Zołzik" autorstwa Barbary Park.
Łamigłówki Zuźki D. ZołzikObrazek W poszukiwaniu grzmiącego smoka

W górzystym królestwie Bhutanu (Ziemi Grzmiącego Smoka) Amber i Tashi ruszają na poszukiwanie tajemniczych smoków. W czasie podróży dzieci trafiaja do klasztoru oraz do gniazda uskrzydlonej tygrysicy.
Czy odnajdą legendarne smoki?

W książce przeplatają się legendy oraz tradycje kraju, który jest tłem dla tego opowiadania. Stwarza to okazję do poznania kultury Bhutanu.
Książka jest dopracowana do samego końca.

"Łamigłówki Zuźki D. Zołzik" to 204 strony ciekawej rozrywki dla dzieci. Jest to idealne rozwiązanie na długie godziny spędzane podczas jazdy samochodem albo na kreatywne zabawy. Książka zawiera zadania o różnym poziomie trudności.

Jako sposób na relaks została przeze mnie przetestowana w czasie wakacji i zdała egzamin.Polecam te książki rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz tym, którzy są starsi wiekiem, lecz czasem lubią powrócić do czytania opowiadań dedykowanych naszym milusińskim.


Recenzje dla: 
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Wyświetlanie Logo_Wyd.M_100_proc.jpg

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...