Przejdź do głównej zawartości

"W poszukiwaniu Grzmiącego smoka" - Sophie i Romio Shrestha oraz "Łamigłówki Zuźki D. Zołzik" - Barbara Park

Dawno nie pisałam o literaturze dla dzieci. Nadszedł czas, żeby to nadrobić. Zabrałam się z tego powodu za książki "W poszukiwaniu Grzmiącego smoka" autorstwa Sophie i Romio Shrestha oraz "Łamigłówki Zuźki D. Zołzik" autorstwa Barbary Park.
Łamigłówki Zuźki D. ZołzikObrazek W poszukiwaniu grzmiącego smoka

W górzystym królestwie Bhutanu (Ziemi Grzmiącego Smoka) Amber i Tashi ruszają na poszukiwanie tajemniczych smoków. W czasie podróży dzieci trafiaja do klasztoru oraz do gniazda uskrzydlonej tygrysicy.
Czy odnajdą legendarne smoki?

W książce przeplatają się legendy oraz tradycje kraju, który jest tłem dla tego opowiadania. Stwarza to okazję do poznania kultury Bhutanu.
Książka jest dopracowana do samego końca.

"Łamigłówki Zuźki D. Zołzik" to 204 strony ciekawej rozrywki dla dzieci. Jest to idealne rozwiązanie na długie godziny spędzane podczas jazdy samochodem albo na kreatywne zabawy. Książka zawiera zadania o różnym poziomie trudności.

Jako sposób na relaks została przeze mnie przetestowana w czasie wakacji i zdała egzamin.Polecam te książki rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz tym, którzy są starsi wiekiem, lecz czasem lubią powrócić do czytania opowiadań dedykowanych naszym milusińskim.


Recenzje dla: 
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Wyświetlanie Logo_Wyd.M_100_proc.jpg

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…