Przejdź do głównej zawartości

„Matura z języka angielskiego. Zbiór zadań" - Radosław Swigon

Dziś przedstawię wam moją opinię o książce, która z pewnością przyda się maturzystom zdającym język angielski na poziomie podstawowym. Jest to „Matura z języka angielskiego. Zbiór zadań”.
Planuję zdawać z języka angielskiego na obu poziomach, ale na szczęście nie w tym roku.

Radosław Swigon jest właścicielem wydawnictwa Enset i portalu edukacyjnego dla maturzystów. Zajmuje się również kampaniami reklamowymi, fotografią i spotami wideo oraz uczy angielskiego i przedmiotów zawodowych z informatyki.

Matura z języka angielskiego – zbiór zadań, poziom podstawowy


Książka ta pomaga w sprawdzeniu swojej wiedzy przed częścią pisemną i ustną egzaminu maturalnego. „Zbiór zadań” składa się z 25 ćwiczeń rozumienia ze słuchu, aż 40 zadań rozumienia tekstu, 61 tematów przygotowujących do wypowiedzi pisemnej i 214 zadań z przykładami egzaminu ustnego.
To wszystko jest przemyślane, skrupulatnie ułożone i zaprezentowane.

Wszystkie ćwiczenia są zaprezentowane w przystępny sposób, pozwalają powtórzyć podstawowe wiadomości i utrwalić umiejętności oraz zdobytą wiedzę. To z pewnością pomoże dobrze zdać egzamin. Książka posiada płytę cd z nagraniami do zadań z rozumienia ze słuchu. „Zbiór zadań” jest dostępny w dwóch wersjach z oraz bez klucza odpowiedzi do zadań. Zawiera też transkrypcję tekstów z płyty.

Polecam ją tegorocznym maturzystom i nie tylko. Dodatkowo zachęcam do czytania książek w języku angielskim, gdyż to poszerza znajomość języka oraz zwiększa umiejętność rozumienia tekstu czytanego.  


Recenzja dla: enset.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.