piątek, 5 września 2014

„Matura z języka angielskiego. Zbiór zadań" - Radosław Swigon

Dziś przedstawię wam moją opinię o książce, która z pewnością przyda się maturzystom zdającym język angielski na poziomie podstawowym. Jest to „Matura z języka angielskiego. Zbiór zadań”.
Planuję zdawać z języka angielskiego na obu poziomach, ale na szczęście nie w tym roku.

Radosław Swigon jest właścicielem wydawnictwa Enset i portalu edukacyjnego dla maturzystów. Zajmuje się również kampaniami reklamowymi, fotografią i spotami wideo oraz uczy angielskiego i przedmiotów zawodowych z informatyki.

Matura z języka angielskiego – zbiór zadań, poziom podstawowy


Książka ta pomaga w sprawdzeniu swojej wiedzy przed częścią pisemną i ustną egzaminu maturalnego. „Zbiór zadań” składa się z 25 ćwiczeń rozumienia ze słuchu, aż 40 zadań rozumienia tekstu, 61 tematów przygotowujących do wypowiedzi pisemnej i 214 zadań z przykładami egzaminu ustnego.
To wszystko jest przemyślane, skrupulatnie ułożone i zaprezentowane.

Wszystkie ćwiczenia są zaprezentowane w przystępny sposób, pozwalają powtórzyć podstawowe wiadomości i utrwalić umiejętności oraz zdobytą wiedzę. To z pewnością pomoże dobrze zdać egzamin. Książka posiada płytę cd z nagraniami do zadań z rozumienia ze słuchu. „Zbiór zadań” jest dostępny w dwóch wersjach z oraz bez klucza odpowiedzi do zadań. Zawiera też transkrypcję tekstów z płyty.

Polecam ją tegorocznym maturzystom i nie tylko. Dodatkowo zachęcam do czytania książek w języku angielskim, gdyż to poszerza znajomość języka oraz zwiększa umiejętność rozumienia tekstu czytanego.  


Recenzja dla: enset.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...