Przejdź do głównej zawartości

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.

Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.


Wielka księga ogrodnika i działkowca” to właśnie jego dzieło. Książka ma 720 stron, na których znajdziemy informacje dotyczące planowania i zakładania ogrodu. Zawiera porady na temat przygotowania podłoża (chodzi o różne rodzaje nawozów, ściółkę i kompost), ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami, pielęgnacji trawników. Zdobędziemy trochę wiedzy o drzewach i krzewach owocowych, roślinach balkonowych, doniczkowych, warzywach oraz ziołach.

A to wszystko jest opisane w sposób przystępny, wzbogacone kolorowymi rycinami i zdjęciami, które pokazują wszystko krok po kroku. Przy okazji możemy podziwiać piękne rośliny. W miejscach wyróżnionych kolorem i ramkach odnajdziemy cenne wskazówki i istotne informacje.

Natomiast w „Encyklopedii małego ogrodu” przeczytamy o projektach małych ogrodów, które łatwo założyć i dopasować do każdego miejsca. Książka przedstawia kilka ciekawych pomysłów na ogródek na dachu, ogród letni czy zimowy. Poznamy też specjalistyczne porady dotyczące żywopłotów, ogrodzeń oraz sposoby na stworzenie atmosfery prywatności.


Podobnie jak w przypadku „Wielkiej księgi ogrodnika i działkowca” wszystko zostało dopracowane.


Ogród marzeń” to poradnik, który zawiera zbiór ciekawych i prostych pomysłów na kształtowanie ogrodu. Nauczymy się, jakie funkcje powinien spełniać ogród. Dowiemy się dużo o komponowaniu otoczenia, wytyczaniu ścieżek oraz rozmieszczaniu elementów architektonicznych. A dodatkowo na końcu znajduje się kalendarz prac w ogrodzie użytkowym. Również w tym poradniku wszystko jest przejrzyste i dopracowane. Polecam. Recenzja dla:

Publicat S.A.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…