Przejdź do głównej zawartości

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.

Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.


Wielka księga ogrodnika i działkowca” to właśnie jego dzieło. Książka ma 720 stron, na których znajdziemy informacje dotyczące planowania i zakładania ogrodu. Zawiera porady na temat przygotowania podłoża (chodzi o różne rodzaje nawozów, ściółkę i kompost), ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami, pielęgnacji trawników. Zdobędziemy trochę wiedzy o drzewach i krzewach owocowych, roślinach balkonowych, doniczkowych, warzywach oraz ziołach.

A to wszystko jest opisane w sposób przystępny, wzbogacone kolorowymi rycinami i zdjęciami, które pokazują wszystko krok po kroku. Przy okazji możemy podziwiać piękne rośliny. W miejscach wyróżnionych kolorem i ramkach odnajdziemy cenne wskazówki i istotne informacje.

Natomiast w „Encyklopedii małego ogrodu” przeczytamy o projektach małych ogrodów, które łatwo założyć i dopasować do każdego miejsca. Książka przedstawia kilka ciekawych pomysłów na ogródek na dachu, ogród letni czy zimowy. Poznamy też specjalistyczne porady dotyczące żywopłotów, ogrodzeń oraz sposoby na stworzenie atmosfery prywatności.


Podobnie jak w przypadku „Wielkiej księgi ogrodnika i działkowca” wszystko zostało dopracowane.


Ogród marzeń” to poradnik, który zawiera zbiór ciekawych i prostych pomysłów na kształtowanie ogrodu. Nauczymy się, jakie funkcje powinien spełniać ogród. Dowiemy się dużo o komponowaniu otoczenia, wytyczaniu ścieżek oraz rozmieszczaniu elementów architektonicznych. A dodatkowo na końcu znajduje się kalendarz prac w ogrodzie użytkowym. Również w tym poradniku wszystko jest przejrzyste i dopracowane. Polecam. Recenzja dla:

Publicat S.A.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

Aktualności ! :)

Wczoraj miała miejsce premiera powieści wydanej przez Fabrykę Słów, jeśli ktoś z Was czyta książki tego autora to już jest w sprzedaży kolejna ;)


„Tak wygląda szczęście” Jennifer E. Smith

Każdy z nas ma unikalną definicję szczęścia, bowiem każdy człowiek przeżywa swój czas zupełnie inaczej. Inne są wybory, najszczęśliwsze chwile, inny sposób spędzania wolnego czasu. Dla mnie szczęściem są spokojne wieczory na świeżym powietrzu z dobrą kawą w ręce i szklanką wyśmienitej kawy obok. Pisanie recenzji, wierszyków, planowanie, wyobrażanie sobie przyszłości. Uważam, że warto cieszyć się każdą chwilą, błahostką, spotkaniem, sukcesem, przygodą z bohaterem z ulubionym bohaterem z ulubionej powieści. Targi, spotkania, ploteczki, głupie wymiany zdań z przyjaciółką, wspólne śpiewanie i oczywiście przyjemna lektura na początek i zakończenie dnia... tak wygląda szczęście.
A teraz przejdę do powieści, której główna bohaterka ma 17 lat i nazywa się Ellie. Mieszka w małej, nadmorskiej miejscowości, w stanie Maine. Sporadycznie wyjeżdża z tej niewielkiej mieściny, która przed sezonem letnim jest spokojna, lecz w wakacje robi się wszędzie gwarno z powodu przybywających zewsząd turystów.…