Przejdź do głównej zawartości

"Gdzie jesteś, Bernadette?" - [Seria Gorzka Czekolada] - Maria Semple

Maria Semple jest autorką scenariuszy i powieściopisarką. Jej druga powieść zatytułowana "Gdzie jesteś, Bernadette?" szybko znalazła się na liście bestsellerów. . W Polsce książka została wydana nakładem Wydawnictwa Media Rodzina w tym roku. Powieść należy do serii Gorzka Czekolada.


Bee jest zdolną uczennicą szkoły Galer Street. W nagrodę za dobre oceny chce pojechać z rodzicami na Antarktydę. Jej ojciec popiera ten pomysł, ale matka ma pewne obiekcje. Rodzicielką Bee jest Bernadette, która była kiedyś świetnym architektem, a obecnie unika ludzi i całkowicie poświęca się wychowaniu córki. Obawia się zmian, nie lubi podróżować. Wszystkie sprawy załatwia za nią internetowa asystentka. Dodatkowo życie całej rodzinie utrudnia złośliwa sąsiadka. Bernadette jest przekonana, że matki innych uczniów są wrogo do niej nastawione i uważają ją za dziwaczkę. Tacie Bee coraz bardziej przeszkadza zachowanie małżonki. Tym bardziej, że jest przeciążony pracą w Microsofcie. Wszystko jeszcze bardziej komplikuje się, gdy Bernadette znika.

Narratorką jest Bee. Jako wnikliwa piętnastoletnia obserwatorka zbiera mejle, karteczki, liściki, faksy i artykuły dotyczące matki. Wszystko jest opisane dość dokładnie.
Dziewczyna skupia się na tym jak doszło do zaginięcia jej matki.

Większość książki zajmuje opis wydarzeń, które miały miejsce przed zniknięciem głównej bohaterki. Książka jest ciekawa, bardzo mnie wciągnęła.

Główny wątek intryguje i trzyma do końca w napięciu, a wątki poboczne składają się w logiczną całość. Uważam, że pomysł na książkę jest świetny. Nie jest to lekka powieść do poduszki, ale i tak świetnie się bawiłam podczas lektury. Polecam książkę nie tylko młodszym czytelnikom, bowiem jest godna uwagi.
Recenzja dla: 


Media Rodzina

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.