sobota, 2 sierpnia 2014

"Gdzie jesteś, Bernadette?" - [Seria Gorzka Czekolada] - Maria Semple

Maria Semple jest autorką scenariuszy i powieściopisarką. Jej druga powieść zatytułowana "Gdzie jesteś, Bernadette?" szybko znalazła się na liście bestsellerów. . W Polsce książka została wydana nakładem Wydawnictwa Media Rodzina w tym roku. Powieść należy do serii Gorzka Czekolada.


Bee jest zdolną uczennicą szkoły Galer Street. W nagrodę za dobre oceny chce pojechać z rodzicami na Antarktydę. Jej ojciec popiera ten pomysł, ale matka ma pewne obiekcje. Rodzicielką Bee jest Bernadette, która była kiedyś świetnym architektem, a obecnie unika ludzi i całkowicie poświęca się wychowaniu córki. Obawia się zmian, nie lubi podróżować. Wszystkie sprawy załatwia za nią internetowa asystentka. Dodatkowo życie całej rodzinie utrudnia złośliwa sąsiadka. Bernadette jest przekonana, że matki innych uczniów są wrogo do niej nastawione i uważają ją za dziwaczkę. Tacie Bee coraz bardziej przeszkadza zachowanie małżonki. Tym bardziej, że jest przeciążony pracą w Microsofcie. Wszystko jeszcze bardziej komplikuje się, gdy Bernadette znika.

Narratorką jest Bee. Jako wnikliwa piętnastoletnia obserwatorka zbiera mejle, karteczki, liściki, faksy i artykuły dotyczące matki. Wszystko jest opisane dość dokładnie.
Dziewczyna skupia się na tym jak doszło do zaginięcia jej matki.

Większość książki zajmuje opis wydarzeń, które miały miejsce przed zniknięciem głównej bohaterki. Książka jest ciekawa, bardzo mnie wciągnęła.

Główny wątek intryguje i trzyma do końca w napięciu, a wątki poboczne składają się w logiczną całość. Uważam, że pomysł na książkę jest świetny. Nie jest to lekka powieść do poduszki, ale i tak świetnie się bawiłam podczas lektury. Polecam książkę nie tylko młodszym czytelnikom, bowiem jest godna uwagi.
Recenzja dla: 


Media Rodzina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...