Przejdź do głównej zawartości

"Ogrody w mieście" Ann - Marie Powell

Postanowiłam zabrać się za kolejną książkę tematyczną. Tym razem chodzi o „Ogrody w mieście. Projektowanie przestrzeni i roślinności” autorstwa Ann – Marie Powell. Zapewne niektórzy chcieliby mieć własny ogród w mieście, ale nie wiedzą, w jaki sposób całość pięknie skomponować z otoczeniem.Książka jest podzielona na odpowiednie działy. Ich nazwy wyraźnie wskazują tematykę. Osobno jest więc opisany ogród na dziedzińcu, a osobno mały miejski ogród, ogród z drewnianą nawierzchnią, nowoczesny ogród skalny, ogród rodzinny czy ogród z zegarem słonecznym. W każdym z działów omawiane są najważniejsze zagadnienia, wśród których najistotniejsze jest planowanie ogrodu i sposoby wykorzystania obiektów specjalnych takich jak kratownice, oczko wodne, zbiornik wodny. Oczywiście są też przedstawione przykładowe gatunki roślin, które możemy posadzić w ogrodzie.

Całość jest podzielona w bardzo praktyczny sposób. Każdy istotny fragment jest wyróżniony specjalnym nagłówkiem. Książka jest opracowana w przystępny dla każdego sposób. Wszystko wzbogacają przepiękne fotografie i rysunki przedstawiające różne projekty ogrodów. Okładka jest ładna, a papier jest dobrej jakości. A teraz zaprezentuję kilka zdjęć z tej książki (to tylko niewielka ich część).
   

Recenzja dla:


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…