Przejdź do głównej zawartości

"Róże pachnące" Heide Rau

Już jest wiosna - to idealna pora na wypoczynek i prace na działce lub w ogrodzie. To również czas, w którym pielęgnujemy, sadzimy, rozsadzamy, wysiewamy rośliny w swoim kawałku zielonego raju.
W książce pod tytułem „Róże pachnące” (z serii "Ogrodnik amator") autorka Heide Rau pisze o sposobie doboru róż, których zapach będzie nam odpowiadał, podaje też kilka wskazówek przydatnych przy tworzeniu własnego pachnącego różami zakątka.

źródło strona wydawcy

Znajdziemy tutaj też wiele innych cennych porad, od tych dotyczących kupna, najlepszego miejsca sadzenia, aż po te opisujące sekrety zimowej pielęgnacji. Autorka zadbała również o to by, każdy laik mógł zaznajomić się z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi tytułowych kwiatów. Książka zawiera przegląd gatunków i odmian oraz informacje zawierające opis każdej z odmian i każdego gatunku oraz metody dbałości o te piękne rośliny.
Poradnik wzbogacony jest też o fotografie każdej opisanej w nim róży, co pozwala amatorowi łatwiej rozpoznać odmianę oraz gatunek kwiatów, a dzięki temu idealnie dobrać sposób ich hodowli. Są również pokazane przeróżne możliwości wykorzystania tych popularnych roślin – jest np. opisana metoda otrzymania wody różanej, są przepisy na syrop różany, suszone płatki, różę kandyzowaną oraz galaretkę różaną.
W końcu nie są to tylko ozdoby okienne lub prezenty dla kobiet 8 marca, w Walentynki czy z innych okazji. Te cudeńka mogą wszak przemienić ogród lub działkę w magiczne miejsce lub posłużyć jako wykwintny składnik smakołyków. Polecam książkę każdemu kto kocha róże i tym, którzy chcą zgłębić wiedzę o tych kwiatach. Jej format pozwala na zabranie jej prawie wszędzie.


Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu:


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.