niedziela, 18 maja 2014

"Róże pachnące" Heide Rau

Już jest wiosna - to idealna pora na wypoczynek i prace na działce lub w ogrodzie. To również czas, w którym pielęgnujemy, sadzimy, rozsadzamy, wysiewamy rośliny w swoim kawałku zielonego raju.
W książce pod tytułem „Róże pachnące” (z serii "Ogrodnik amator") autorka Heide Rau pisze o sposobie doboru róż, których zapach będzie nam odpowiadał, podaje też kilka wskazówek przydatnych przy tworzeniu własnego pachnącego różami zakątka.

źródło strona wydawcy

Znajdziemy tutaj też wiele innych cennych porad, od tych dotyczących kupna, najlepszego miejsca sadzenia, aż po te opisujące sekrety zimowej pielęgnacji. Autorka zadbała również o to by, każdy laik mógł zaznajomić się z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi tytułowych kwiatów. Książka zawiera przegląd gatunków i odmian oraz informacje zawierające opis każdej z odmian i każdego gatunku oraz metody dbałości o te piękne rośliny.
Poradnik wzbogacony jest też o fotografie każdej opisanej w nim róży, co pozwala amatorowi łatwiej rozpoznać odmianę oraz gatunek kwiatów, a dzięki temu idealnie dobrać sposób ich hodowli. Są również pokazane przeróżne możliwości wykorzystania tych popularnych roślin – jest np. opisana metoda otrzymania wody różanej, są przepisy na syrop różany, suszone płatki, różę kandyzowaną oraz galaretkę różaną.
W końcu nie są to tylko ozdoby okienne lub prezenty dla kobiet 8 marca, w Walentynki czy z innych okazji. Te cudeńka mogą wszak przemienić ogród lub działkę w magiczne miejsce lub posłużyć jako wykwintny składnik smakołyków. Polecam książkę każdemu kto kocha róże i tym, którzy chcą zgłębić wiedzę o tych kwiatach. Jej format pozwala na zabranie jej prawie wszędzie.


Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...